خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  تجمع کارگران نیشکر هفت تپه و رانندگان تاکسی در کیش

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه و رانندگان تاکسی در کیش

خبرگزاری هرانا – امروز شماری از کارگران بخش کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، در مقابل ساختمان فرمانداری شوش و جمعی از رانندگان تاکسی خطی و تلفنی در کیش، طی تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آفتاب نیوز، امروز شنبه ۲۵ آبان‌ماه ۹۸، شماری از کارگران بخش کشاورزی شرکت کشت وصنعت نیشکر هفت‌تپه، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی ۳ ماهه خود، در مقابل ساختمان فرمانداری شوش دست به تجمع زدند.

گفتنی است که این کارگران پس از توقف ۲ ساعته مقابل فرمانداری شوش به سمت میدان بسیج این شهر حرکت کردند و برای دقایقی خیابان‌های شهید دانش، شریعتی و میدان هفت‌تیر به دلیل حضور کارگران بسته شدند. کارگران پس از حرکت در سطح شهر دوباره به مقابل فرمانداری برگشتند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع رانندگان تاکسی خطی و تلفنی در کیش

به گزارش صدا و سیما، امروز شنبه ۲۵ آبان‌ماه ۹۸، جمعی از رانندگان تاکسی خطی و تلفنی در اعتراض به افزایش نرخ بنزین در کیش تجمع کردند.

یکی از رانندگان شرکت کننده در این اجتماع با بیان اینکه نیاز مصرف روزانه سوخت تاکسی در کیش با توجه به استفاده از کولر روزانه  میانگین ۶۰ لیتر است،گفت: “۱۳ لیتر بنزین روزانه سهمیه بندی جواب گوی نیاز رانندگان تاکسی  نیست”.

تعدادی از رانندگان هم با اشاره به اینکه افزایش نرخ بنزین افزایش قابل توجه هزینه کرایه تاکسی را به همراه خواهد داشت، پرداخت این میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی را خارج از توان ساکنان عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید