خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در سه حادثه جداگانه در شهرهای یزد، زنجان و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جان باختند و ۳ کارگر دیگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مسئول روابط عمومی سازمان اورژانس استان یزد گفت: “بر اثر ریزش آوار در مسیر فاضلاب در شهرستان یزد، یک کارگر کشته و یک کارگر مصدوم شد”.

سیدحسین طباطبایی، افزود: “این حادثه ساعت ۱۸ روز جمعه ۲۴ آبان‌ماه، در حوالی میدان صفائیه یزد اتفاق افتاد و مصدوم این حادثه توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان صدوقی منتقل شد”.

به گفته مسئول روابط‌ عمومی مرکز فوریت‌های پزشکی یزد، علت بروز این حادثه توسط مسئولان امر در حال بررسی است.

مرگ یک کارگر در زنجان

به گزارش ایلنا، فرمانده انتظامی شهرستان زنجان از مرگ کارگر ۳۵ ساله بر اثر ریزش خاک کانال در حال حفر در سه راهی بادامستان جاده طارم خبر داد.

“مختار شیرمحمدی” در تشریح این خبر گفت: “برابر اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر ریزش خاک کانال در جاده طارم سه راهی بادامستان، بلافاصله مأموران انتظامی به محل اعزام شدند”.

این مقام انتظامی افزود: “در بررسی های اولیه مشخص شد، فرد حادثه دیده مردی ۳۵ ساله است که جهت آبیاری درختان و زمین‌های کشاورزی در حال حفر کانال بود که ناگهان به علت ریزش خاک کانال در زیر خاک مدفون و تا رسیدن ماموران امدادی جان خود را از دست داد”.

به گزارش سایت پلیس،‌ فرمانده انتظامی شهرستان زنجان با بیان اینکه جسد متوفی توسط عوامل امدادی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد، گفت: “در این خصوص پرونده قضائی تشکیل و در حال رسیدگی است”.

مصدومیت دو تن از نیروهای هلال‌احمر در تهران

به گزارش ایلنا، «پیمان صابریان» رییس سازمان اورژانس تهران، درباره این حادثه گفت: “خودروی هلال احمر در ضلع شمالی میدان تجریش در ساعت ۸ و ۲۳ دقیقه با مانع برخورد کرد و دو نفر از نیروهای هلال‌احمر مصدوم شدند.”

به گفته رییس سازمان اورژانس تهران به دلیل بارش برف در شمال تهران تردد خودروهای امدادی با مشکل مواجه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید