خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر در چهار حادثه جداگانه در شهرهای همدان، آزادشهر و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۳ کارگر جان باختند و ۳ آتش‌ نشان نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، روز گذشته بی احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی کار، مرگ دو کارگر ساختمانی را در همدان رقم زد.

آرتین کمالی، مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان، در این خصوص گفت: “یک کارگر ساختمانی دیروز حین ایزوگام کاری از نورگیر طبقه پنجم یک ساختمان سقوط کرد. نبود حفاظ در نورگیر ساختمان و عدم استفاده از وسایل ایمنی موجب مرگ وی شده است”.

وی در ادامه به مرگ کارگر جوانی در همان روز در منطقه‌ای دیگر از شهر اشاره کرد و افزود: “این کارگر در حال کار در ساختمانی نیمه کاره بود که در پی سقوط از طبقه چهارم ساختمان، جان خود را از دست داد”.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان، با دستور مقام قضایی، هر دو جسد به پزشکی قانونی ارجاع و بعد از معاینات تخصصی به خانواده‌هایشان تحویل داده شده است”.

مصدومیت ۳ آتش‌نشان در تهران

به گزارش ایسنا، در پی تصادف تریلی و خودروی آتش‌نشانی در اتوبان “آزادگان غرب” تهران که در ساعت ۲۲ شب گذشته رخ داد، سه  آتش‌نشان مصدوم شدند.

بر اساس اعلام اورژانس کشور دو تن از مصدومان این حادثه به بیمارستان “شهدای هفتم تیر” منتقل شدند.

مرگ یک کارگر در معدن زغال سنگ آزادشهر

به گزارش رکنا، روز گذشته، ۲۳ آبان‌ماه، یک کارگر معدنچی در معدن زغال سنگ رودبار قشلاق واقع در بخش چشمه ساران شهرستان آزادشهر، جان خود را از دست داد.

هویت کارگر فوت شده در این گزارش، “محمد محمودی، ۲۵ ساله، از اهالی روستای فارسیان از توابع آزادشهر” عنوان شده است.

رسول حسینی، فرماندار شهرستان آزادشهر، در این خصوص گفت: “حوالی ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه، یک کارگر در معدن زغال سنگ رودبار واقع در ۳۵ کیلومتری آزاد شهر، در حالی که به همراه سایر همکارانش مشغول خارج کردن مواد معدنی بودند، بر اثر سقوط ناگهانی یک قطعه سنگ سنگین بر سر وی، دچار جراحت شد”.

فرماندار شهرستان آزادشهر با بیان اینکه تلاش‌های تیم احیا اثر بخش نبوده و این کارگر حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده، افزود: “بررسی علت دقیق حادثه به پزشکی قانونی شهرستان آزاد شهر ارجاع داده شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید