خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه ماموران کلانتری در زاهدان

کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه ماموران کلانتری در زاهدان

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۲ آبان، یک شهروند در اثر شلیک بی ضابطه ماموران کلانتری زاهدان، بر اثر اصابت گلوله از ناحیه کلیه، جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۸، یک شهروند اهل زاهدان در پی شلیک بی ضابطه ماموران کلانتری این شهر، جان خود را از دست داد.

هویت این شهروند “علی اکبر ریگی، ۲۸ ساله، فرزند حاجی بنیاد” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “آقای ریگی جهت پیگیری مسائل مالی خود به منزل شخصی واقع در خیابان جمهوری زاهدان مراجعه کرده بود که صاحب منزل بدون باز کردن در، با کلانتری ۱۹ این منطقه تماس می‌گیرد و ماموران بلافاصله در محل حاضر شده و به وی هشدار میدهند که آنجا را ترک کند”.

این منبع مطلع در ادامه افزود: “ساعاتی بعد علی اکبر ریگی بار دیگر به منزل آن شخص رفته و صاحب منزل دوباره طی تماسی موضوع را با کلانتری در میان میگذارد. این بار ماموران بدون هشدار یا اقدامی برای بازداشت، به سمت این شهروند شلیک کرده و آقای ریگی در پی اصابت گلوله به یکی از کلیه هایش کشته می شود”.

بر اساس این گزارش، روز پنج شنبه ۲۳ آبان، ماموران این کلانتری در پی شکایت خانواده آقای ریگی مدعی شده‌اند که این شهروند را به بیمارستان انتقال داده‌اند اما وی در مسیر جان خود را از دست داده و جسدش اکنون به پزشکی قانونی تحویل داده شده است”.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

علی اکبر ریگی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید