خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کشتارگاه مرغ گلند/ کسر از حقوق کارگران شهرداری کرمانشاه در پی اعزام به مرخصی اجباری

معوقات مزدی کارگران کشتارگاه مرغ گلند/ کسر از حقوق کارگران شهرداری کرمانشاه در پی اعزام به مرخصی اجباری

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در واحد کشتارگاه مرغ صنعتی شهر «گلند» استان گلستان از عدم پرداخت مطالبات مزدی چهار ماهه خود خبر دادند. بنا بر خبری دیگر، کارگران شاغل در شهرداری کرمانشاه نیز از مرخصی اجباری و کسر حقوق خود خبر داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، واحد کشتارگاه مرغ صنعتی شهر «گلند» استان گلستان این روزها با مشکل مواجه شده است و کارگران این واحد صنعتی از نگرفتن حقوق گلایه دارند.

کشتارگاه مرغ صنعتی شهر گلند استان گلستان در سال‌های ۱۳۹۳ الی ۱۳۹۴ با تعداد ۶۵۰ نیروی انسانی فعالیت می‌کرد اما اکنون به دلیل کمبود نقدینگی شاهد کاهش ۷۰ درصدی نیروی انسانی در این کشتارگاه هستیم.

یکی از کارگران کشتارگاه مرغ صنعتی شهر «گلند»، گفت: “نزدیک چهار ماه است که حقوق دریافت نکردیم پرداخت اقساط ما با مشکل مواجه شده اجاره خانه‌هایمان عقب‌افتاده لطفا مسئولان پیگیری کنند”.

کارگر دیگری نیز با گلایه از عدم دریافت حقوق ماهیانه، گفت: “مدت چهار ماه است که خانم‌های این کشتارگاه صنعتی هیچ حقوقی دریافت نکردند ما به حقوقمان احتیاج داریم و کارمان را هم دوست داریم خواهش که از مسوولان دارم اینکه هرچه زودتر به مشکل ما رسیدگی کنند”.

قلعه‌قافی مدیرعامل کشتارگاه مرغ صنعتی در «گلند» گفت که کشتارگاه مرغ صنعتی شهر «گلند» در سال‌های ۱۳۹۳ الی ۱۳۹۴ حدود ۶۵۰ نیروی انسانی فعالیت می‌کردند ولی اکنون به دلیل کمبود نقدینگی تعداد نیروی انسانی این کارگاه به کمتر از ۷۰ درصد کاهش یافت.

محمود سالاری فرماندار شهرستان رامیان نیز گفت: “بر اثر کمبود نقدینگی و عدم حمایت بانک‌ها احتمال تعطیلی این کشتارگاه مرغ صنعتی و بیکار شدن کارگران وجود دارد”.

کسر از حقوق کارگران شهرداری کرمانشاه در پی اعزام به مرخصی اجباری

به گزارش ایلنا، کارگران پیمانکاری شهرداری کرمانشاه از کاهش حقوق ماهانه به دلیل مرخصی اجباری انتقاد دارند.

این کارگران گفتند: “هر ماه به بهانه‌های مختلف مانند بارندگی یا سیلاب، چند روزی ما را به خانه می‌فرستند و آن چند روز را از حقوق ماهانه‌ی ما کم می‌کنند؛ این در حالی است که ما کارگران شهرداری، حداقل بگیر هستیم و همین کسر حقوق برایمان مشکل‌ساز می‌شود”.

آنها گفتند که علیرغم بارها رجوع به مجموعه شهرداری و پیمانکاران، نتیجه‌ای عایدشان نشده است.

دامنه‌ی اعتراضات کارگران شهرداری به شورای شهر کشیده شده است و اعضای شورای شهر کرمانشاه، ضمن تایید برحق بودن گلایه‌های کارگران، اعلام کرده‌اند: “هیچ پیمانکار و یا شهردار منطقه‌ای حق ندارد به بهانه‌های واهی و مرخصی‌های اجباری، حقوق کارگران زحمتکش شهرداری را کم کند”.

در حال حاضر اعضای شورای شهر به کارگران وعده پیگیری داده‌اند و کارگران امیدوارند از ماه آینده اوضاع اصلاح شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید