خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند در پی تیراندازی نیروهای نظامی در شهرستان سرباز

زخمی شدن یک شهروند در پی تیراندازی نیروهای نظامی در شهرستان سرباز

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه، ماموران نیروی انتظامی به سمت یک خودروی سنگین در منطقه گورناگان شهرستان سرباز تیراندازی کردند. در پی این تیراندازی خودرو از جاده منحرف و راننده آن زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸، ماموران نیروی انتظامی به سمت یک خودرو در شهرستان سرباز تیراندازی کردند.

بر اساس این گزارش، ماموران نیروی انتظامی شاخه مرصاد در منطقه گورناگان شهرستان سرباز به طرف یک دستگاه خودرو سنگین تیراندازی کردند که منجر به منحرف شدن خودرو از جاده و مجروح شدن راننده شده است.

هویت راننده “محمد صابر بهرامزهی” فرزند شیرمحمد، احراز شده است.

پنج روز قبل نیز در سیف آباد لاشار، ناصر بلوچ لاشاری سوخت بر بلوچ از فاصله نزدیک توسط همین نیروها با ضرب گلوله به سر جان خود را از دست داد.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید