خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  فرهاد میثمی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

فرهاد میثمی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

خبرگزاری هرانا – فرهاد میثمی، فعال مدنی شب گذشته از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است. آقای میثمی به همراه محمد حبیبی، معلم زندانی از حدود یک ماه قبل با انتشار نامه‌ای در اعتراض به آنچه نقض حقوق زندانیان خوانده بودند، تا زمان “رعایت حقوق حداقلی زندانیان” از پیروی قوانین زندان سرباز زدند. این فعال مدنی پیشتر توسط دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از خروج از کشور و عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی، فعالیت رسانه‌ای و مجازی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعات پایانی شب شنبه ۱۸ آبان ماه ۹۸، فرهاد میثمی، فعال مدنی از بند ۸ زندان اوین به بند ۴ سالن ۱۱ زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

از دلایل انتقال آقای میثمی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست.

فرهاد میثمی و محمد حبیبی یک ماه قبل با انتشار نامه‌ای با اشاره به مشکلات عدیده و موارد جدید نقص آشکار حقوق زندانیان در زندان اوین، این موارد را “سیاست تصمیم گیران بالادستی” دانسته و اعلام کرده بودند که “با توجه به نقض صریح مفاد عدیده از آئین‌نامه‌ اجرایی سازمان زندان‌ ها و سایر قوانین جاری کشور در زمینه حقوق زندانیان و عدم پاسخگویی رئیس زندان به درخواست های مکرر زندانیان برای گفتگو در این باره، از این پس خود را ملزم به رعایت قوانین دلبخواهانه‌ زندان های شما نمی دانیم”.

فرهاد میثمی

فرهاد میثمی، عصر روز سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی خود بازداشت شده بود. در تاریخ ۲۸ آذرماه ۹۷ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه این فعال مدنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار و طی حکم صادره فرهاد میثمی به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و همچنین ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی، فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها، مطبوعات و خروج از کشور محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید