خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر طی دو حادثه جداگانه در شهرهای نیشابور و گنبدکاووس جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امروز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، برخورد با تراکتور جان کارگر ۴۳ ساله نیشابوری را حین کار گرفت.

حسین دهقانپور، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در این خصوص گفت: “این کارگر نیشابوری که داخل زمین کشاورزی در یکی از روستاهای بخش سرولایت سخت در حال کار بود، بدون این که متوجه ورود تراکتور به داخل زمین شود با آن برخورد کرده و جان خود را از دست داده است”.

مرگ یک کارگر در گنبد کاووس

به گزارش میزان، امروز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، محمود علی فر، فرمانده انتظامی گنبدکاووس از برق گرفتگی و فوت کارگر ۳۸ ساله خبر داد.

وی گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برق گرفتگی در یکی از محله‌های شهرستان، بلافاصله ماموران انتظامی گنبدکاووس و عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند”.

علی فر افزود: “با حضور ماموران مشخص شد، مردی ۳۸ ساله حین کار‌های ساختمانی به دلیل لحظه‌ای غفلت دچار برق گرفتگی شده و متاسفانه جان باخته است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید