خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری، جمعی از معلمان حق التدریس و نهضت سواد آموزی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، شماری از بازنشستگان فولاد در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران، شماری از مالباختگان موسسه کاسپین و آرمان البرز ایرانیان در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، گروهی از کارگران شهرداری شهریار در مقابل ساختمان شهرداری این شهر و عده ای از پرسنل شرکت شایگان مهر آپادانا، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، جمعی از معلمان حق التدریس و نهضت سواد آموزی، در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت استخدامی و وضعیت معیشتی خود، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، تجمع کردند.

یکی از معلمان حق التدریس در توضیح علت تجمعشان مقابل مجلس گفت: “ما آخرین گروه معلمان حق‌التدریس غیر مستمر  هستیم که تبدیل وضعیت نشده‌ایم لذا از مجلس می‌خواهیم که قانون مربوط به تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریس از سال ۷۹ تا قبل از سال ۹۱ را اصلاح کند تا مشمول معلمان حق‌التدریسی سال ۹۱ هم شود.

به گفته وی در این صورت آخرین گروه حق التدریسان غیر مستمر منتهی به سال ۹۱ نیز تبدیل وضعیت خواهند شد.

همچنین تعدادی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی با تجمع در مقابل مجلس خواستار تعیین تکلیف وضعیتشان شدند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین و آرمان البرز ایرانیان

به گزارش خانه ملت، امروز یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸، شماری از مالباختگان موسسه کاسپین و آرمان البرز ایرانیان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زدند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از حدود سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع بازنشستگان فولاد

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸، شماری از بازنشستگان فولاد در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان در خصوص مطالباتشان گفتند که خواستار رفع تبعیض و بهبود معاش بازنشستگان و همچنین بهبود کیفیت خدمات درمانی هستند.

تجمع کارکنان شهرداری شهریار

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸، گروهی از کارگران شهرداری شهریار واقع در غرب استان تهران، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود عنوان کردند.

تجمع پرسنل شرکت شایگان مهر آپادانا در دشت سیستان

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸، عده ای از پرسنل شرکت شایگان مهر آپادانا ( پروژه آبیاری دشت سیستان) واقع در استان سیستان و بلوچستان، در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تجمع زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید