خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر طی پنج حادثه جداگانه در شهرهای تهران، شوط، زاهدان، شیراز و رشت دچار حادثه شدند. در این حوادث ۵ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، یک کارگر جوان به علت سقوط از ارتفاع در پروژه آزاد راه تهران-شمال جان باخت.

مهدی بهداری، رئیس ایستگاه ۷۴ آتش‌نشانی تهران گفت: “به محض رسیدن به محل حادثه مشاهده شد کارگر ۲۲ ساله ای در هنگام کار در ارتفاعات کوه ناگهان از ارتفاع حدود ۳ متری به پایین سقوط کرده و از قسمت پا و سر دچار شکستگی و خونریزی شدید شده و بر اثر جراحات وارده و تایید عوامل اورژانس مرگ وی تایید شد”.

پیشتر نیز در اردیبهشت ماه سال جاری در اثر انفجار تونل در پروژه آزاد راه تهران-شمال ۱۱ کارگر جان خود را از دست دادند.

مرگ یک کارگر در شهرستان شوط

به گزارش رکنا، ایوب فکری، فرمانده انتظامی شهرستان شوط از سقوط یک دستگاه بالابر در این شهرستان خبر داد و گفت: “در این حادثه یک پسر ۱۴ ساله جان خود را از دست داد”.

وی افزود: “در تحقیقات بعدی مشخص شد این حادثه به علت رعایت نکردن نکات ایمنی رخ داده است”.

شهرستان شوط در استان آذربایجان غربی واقع شده است.

مرگ یک کارگر در زاهدان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سقوط تیر برق جان مامور اداره برق زاهدان را گرفت .

فریبرز راشدی، مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی زاهدان گفت: “در این حادثه که پیش از ظهر امروز در خیابان شهید قلنبر زاهدان رخ داد، متاسفانه مامور اداره برق به علت شدت ضربات وارده در دم جان باخت”.

مرگ یک کارگر در شیراز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سقوط بکسل جرثقیل در بیمارستان پیوند اعضا شیراز باعث مرگ یک کارگر شد.

کاووس محمدی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس در خصوص جزییات این حادثه اظهار داشت: “این فرد جوان در حال تردد در ساختمان‌های نیمه کاره بیمارستان بوده است که به علت نامعلوم بکسل جرثقیل از بالا رها می‌شود و با سر او برخورد و به علت شدت جراحات وارده فوت می‌کند”.

مرگ یک کارگر شهرداری در رشت

به گزارش ایلنا، یک کارگر خدماتی منطقه ۴ شهرداری رشت پایان هفته گذشته دچار ایست قلبی شد و جان باخت.

فعالان صنفی کارگری در استان گیلان گفتند: “یکی از کارگران خدماتی منطقه ۴شهرداری رشت به نام «مصطفی عیسی پور» که به صورت قرارداد حجمی تجت مسئولیت پیمانکار در سطح شهر مشغول کار بود، روز پنجشنبه بعد از پایان کار دچار ایست قلبی شد و قبل از انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست داد”.

این منابع با بیان اینکه در حال حاضر استرس یک فشار روحی و روانی است که بیش از حد تحمل به کارگران وارد می‌شود، در خاتمه درباره عوامل ایجاد ناراحتی‌های قلبی و روحی در کارگران گفتند: “نامناسب بودن محیط کار، انجام کارهای سخت و طاقت‌فرسا در محیط‌های خاص مثل محیط‌های خیلی آلوده، عواملی مثل ابهام در کار و نداشتن علاقه به کار و از همه مهمتر تامین نشدن معیشت کارگر و تاخیر چند ماهه در دریافت حقوق  همه دست به دست هم می‌دهد و شرایط نامساعد روحی برای کارگران به وجود می‌آورد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید