خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم شلاق برای یک متهم در تهران

صدور حکم شلاق برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران توسط شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک این استان به اتهام “مشارکت در قتل و سرقت” در کنار سایر مجازات ها به ۵۵ ضربه شلاق محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، یک متهم در تهران به تحمل ۳ سال و ۶ ماه زندان و ۵۵ ضربه شلاق محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده در ششم فروردین سال ۹۲ در پی خبر قتل یک زن ۳۵ ساله که تنها زندگی میکرده در دستور کار پلیس تهران قرار گرفت.

در پی تحقیقات پلیس یک مظنون به اتهام قتل به نام حمید و یک مظنون به اتهام مشارکت در قتل و سرقت از مقتول به نام عباس بازداشت و محاکمه شدند.

طبق اظهارات متهمین در دادگاه این ۲ جوان با شناخت قبلی از مقتول و به عنوان مهمان به منزل مقتول رفته بودند که در پی جدال لفظی به وجود آمده مقتول شروع به فریاد کشیدن کرده و حمید اقدام به کشتن این زن ۳۵ ساله کرده است.

عباس در دادگاه اظهار کرد: “ما واقعا قصد کشتن آن زن را نداشتیم. داد و فریاد‌های او باعث شد بترسیم و تصمیم اشتباهی بگیریم. من فقط برای اینکه پلیس نتواند رد ما را پیدا کند، گوشی موبایل پروین را دزدیدم”.

با توجه به درخواست اولیای دم، قضات دادگاه حمید را بابت اتهام “قتل” به اعدام و عباس را به اتهام “مشارکت در قتل و سرقت” به زندان محکوم کردند. این حکم در دیوان عالی کشور تأیید شد؛ ولی خانواده حمید بعد از مدتی موفق شدند اولیای دم مقتول را راضی به گذشت کنند.

متهمین مجدد به‌ لحاظ جنبه عمومی جرم در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه رفتند.

در پایان جلسه هیئت قضائی با توجه به رضایت اولیای دم،ِ حمید را به ۳ سال‌ و‌ ۶ ماه زندان و عباس را به ۳ سال‌ و ۶ ماه زندان و ۵۵ ضربه شلاق محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید