خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دستگیری ۱۵ زن و مرد در یک مهمانی خصوصی در قشم

دستگیری ۱۵ زن و مرد در یک مهمانی خصوصی در قشم

خبرگزاری هرانا – در روزهای اخیر ۱۵ زن و مرد به دلیل اقدام به برگزاری یک مهمانی خصوصی دستگیر شدند. سرهنگ محمد سالاری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم در این باره گفته است، این افراد در یکی از مراکز اقامتی، تفریحی ساحلی شهر قشم اقدام به برگزاری یک مهمانی کرده بودند که توسط نیروهای اداره اطلاعات، یگان انتظامی شهرستان و سپاه ناحیه بسیج قشم بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از تسنیم، ۱۵ زن و مرد در یک مهمانی خصوصی در یکی از مراکز اقامتی، تفریحی ساحلی شهر قشم بازداشت شدند.

محمد سالاری گفت: “در چند روز گذشته و در یک عملیات مشترک بین نیروهای اطلاعات، یگان انتظامی شهرستان و سپاه ناحیه بسیج قشم تعداد ۱۵ دختر و پسر که به دنبال برگزاری پارتی شبانه در یکی از مراکز اقامتی، تفریحی ساحلی شهر قشم بودند با حکم قضایی دستگیر و بازداشت شدند.”

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید