خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ یک کولبر در پی سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی شهرستان پاوه

مرگ یک کولبر در پی سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی شهرستان پاوه

خبرگزاری هرانا –  روز گذشته، یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان پاوه در پی سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موکریان، دیروز پنج‌شنبه، ۲ آبان‌ماه ۱۳۹۸، یک کولبر در پی سقوط از ارتفاعات مرزی جان خود را از دست داد.

هویت این کولبر “جواد رستم نژاد، از اهالی روستای شمشیر” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، این کولبر در حال تردد بوده که بر اثر سقوط از ارتفاعات “دره هرات” شهر نوسود، واقع در شهرستان پاوه دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده است.

پاوه یکی از شهرهای شمالی استان کرمانشاه و مرکز شهرستان پاوه است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید