خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری، جمعی از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان اسلامشهر، شماری از کارگران فضای سبز شهرداری شاهین شهر در مقابل ساختمان شورای شهر شاهین شهر، جمعی از اهالی شهرک زیتون منطقه سرخه حصار در مقابل نهاد ریاست جمهوری در تهران و جمعی از پرسنل بیمارستان جلیل یاسوج در مقابل این مرکز درمانی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس، در اعتراض به اخراج شماری از کارگران و همچنین تبدیل وضعیت قرارداد از حالت قرارداد مستقیم به پیمانکاری، در مقابل فرمانداری شهرستان اسلامشهر تجمع کردند.

یکی از این کارگران گفت: “دلیل تشدید اعتراض امروزمان بی‌توجهی مسئولان در خصوص مطالبه اصلی ما، مبنی بر بازگشت به کار کارگران تعدیلی است. در عین حال از مسئولان در شهرستان گله‌مندیم که سکوت اختیار کرده و در طول روزهایی که حق خود را مطالبه می‌کنیم، علیرغم تاکید مسئولان استانی هیچ واکنشی جدی از خود نشان نمی‌دهند”.

وی افزود: “سالهاست زیرنظر مستقیم شرکت حمل و نقل خلیج فارس، در بخش‌های خدماتی، فضای سبز، اداری، ناوگان و سایر بخش‌ها با عناوین شغلی راننده، آبدارچی، نظافتچی، برنامه‌ریز و… به سختی کار کرده‌ایم و اکنون بعد از سالها تلاش، در مخالفت با پیمانی شدن کنار گذاشته شده‌ایم”.

او با تاکید بر اینکه تعدیل کارگرانی که دغدغه نان دارند درست نیست، ادامه داد: “وقتی کارگر حامی ندارد، مسلما اعتراضات‌ او هم به جایی نمی‌رسد. بیش از دو ماه است که منتظر تعیین تکلیف کارگران تعدیلی شرکت حمل ونقل خلیج فارس هستیم. طی روزهای گذشته که فرمانداری شهرستان اسلامشهر که از سوی استانداری متعهد به پیگیری مطلباتمان بود، هنوز اقدامی انجام نداده است”.

مطابق این گزارش، از ابتدای شهریور ماه سال جاری، بیش از ۵۰ نفر از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس واقع در شهرستان اسلامشهر در مخالفت با وضعیت استخدامی خود از حالت قرارداد مستقیم به پیمانکاری با دست‌کم ۱۰ سال سابقه کار با بهانه اتمام قرارداد کار تعدیل شده‌اند.

تجمع کارگران فضای سبز شهرداری شاهین شهر

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸، شماری از کارگران فضای سبز شهرداری شاهین شهر، در اعتراض به لغو قرارداد با شرکت “پسماند و بازیافت” شاهین‌شهر و واگذاری این شرکت به بخش خصوصی، در مقابل ساختمان شورای شهر شاهین شهر در استان اصفهان، تجمع کردند.

مطایق این گزارش، معترضان از حذف ردیف‌های حقوق خود در قرارداد پیشنهادی شرکت پیمانکار و کاهش حدود یک میلیون تومانی حقوق خود نسبت به سال قبل گلایه دارند.

گفتنی است روز گذشته نیز خبری مبنی بر اعلام تخلف در لیست ارسالی سازمان مدیریت پسماند شهرداری شاهین شهر در باره شیوه تامین نیروی کار از سوی سازمان بازرسى لیست ارسالى در فضای مجازی منتشر شده بود.

تجمع جمعی از اهالی شهرک زیتون منطقه سرخه حصار

به گزارش فارس، امروز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸، جمعی از اهالی شهرک زیتون منطقه سرخه حصار، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل نهاد ریاست جمهوری در تهران، دست به تجمع زدند.

معترضان در خصوص علت تجمع خود گفتند که سالهاست دارای سند املاک خود در شهرک زیتون منطقه سرخه حصار هستند، اما برخی به منظور بهره‌برداری خود اقدام به جلوگیری از صدور پروانه بهره برداری از این منطقه را می‌کنند.

تجمع پرسنل بیمارستان جلیل یاسوج

به گزارش بویرنیوز، امروز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸، جمعی از پرسنل بیمارستان جلیل یاسوج در اعتراض به تصمیم دانشگاه علوم پزشکی استان در مقابل این مرکز درمانی تجمع کردند.

یکی از معترضین با بیان اینکه در حق آنها اجحاف شده و عمده دلیل اخراج آنها مسائل سیاسی بوده است، گفت: “تمامی بار اخراج نیروها بر دوش سازمان بازرسی افتاده است اما اگر واقعا سازمان بازرسی در پی احقاق حقوق ماست چرا به جذب نیرو در دیگر دستگاه‌ها واکنش نشان نمی‌دهد. بیش از یکسال است که در این بیمارستان مشغول به کار هستم و تمامی فرصت های شغلی که برایم وجود داشت را از دست داده‌ام. اگر واقعا ما را نمی خواستند همان زمان باید اعلام می‌کردند”.

مادر یکی از پرسنل این بیمارستان که در جمع معترضین حضور یافته بود، گفت: “دختر من ۱۵ ماه در این بیمارستان زحمت کشیده است. الان اعلام می کنم حقوق این ۱۵ ماه را نمی خواهد اما بگذارید به کار خود ادامه دهد” .

نماینده معترضین در خطاب به معاون دادستان کشور گفت: “اگر دانشگاه تصمیم به اخراج نیروها داشته است چرا نیروهای شرکتی که در ستاد دانشگاه مشغول به کار هستند به کار خود ادامه می‌دهند اما ما باید اخراج شویم. اگر مسئولین دانشگاه به دنبال عدالت هستند باید با همه نیروها به یک شکل برخورد شود”.

فرزند یکی از پرسنل اخراجی در این خصوص گفت: “ما یک خانواده ۹ نفره هستیم و پدر من در دهدشت کارگری می‌کرد. ما با وعده مدیران دانشگاه به یاسوج آمدیم و خانه خودمان را ۲۰ میلیون تومان رهن دادیم. الان از آن مبلغ فقط ۵ میلیون باقی مانده است در حالی که عمده غذای خانواده ما طی این یکسال در یاسوج نان و ماست و پیاز بوده است. ما از آنجا رانده و از اینجا مانده شده ‌ایم. اگر پدر من غیر قانونی سرکار آمده بود همان زمان اعلام می‌کردند تا از دهدشت آواره یاسوج نشویم. اگر با کسی تسویه حساب دارند چرا ما باید قربانی شویم اگر بحث عدالت است بیایید تا من بشمارم چند برابر این نیروها در همین دانشگاه علوم پزشکی غیر قانونی جذب شده‌اند” .

یکی دیگر از معترضین نیز گفت: ” از یک سال و ۳ ماه قبل بنا به ضرورت بیمارستان مشغول به کار شدم و بنا به قول و قرارهای داده شده و تکیه بر این شغل ازدواج کردم. اما تاکنون یک ریال دریافتی نداشته‌ام. عید امسال بنا به عدم توانایی مالی نتوانستم کرایه خانه دهم و مجبور شدم به خانه پدری نقل و مکان کنم و الان هم زنم به خانه پدرش رفته است و تقاضای طلاق کرده است” .

در پایان سعید جاودان سیرت، سرپرست بیمارستان، به همراه مدیر داخلی این مرکز درمانی در جمع معترضین حضور پیدا کردند و به آنان وعده دادند که معوقات مزدی آنان پرداخت خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید