خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران آب معدنی داماش

معوقات مزدی کارگران آب معدنی داماش

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در کارخانه آب معدنی داماش در شهرستان رودبار از عدم پرداخت مطالبات مزدی چندین ماهه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، نزدیک به ۳۰ کارگر در کارخانه آب معدنی داماش در بخش تولید مشغول‌ کارند که از مرداد ماه سال جاری مطالبات مزدی‌شان به تاخیر افتاده است.

بر اساس این گزارش، شرکت آب معدنی داماش در حال حاضر متعلق به هلدینگ گروه ملی است و مرداد ماه سال جاری کارگران در اعتراض به معوقات مزدی خود دست به اعتراض صنفی چند روزه زدند که در نتیجه آن اعضای هلدینگ گروه ملی به همراه مدیرعامل و چند تن از مسئولان شهرستان رودبار برای بررسی وضعیت کارخانه آب معدنی داماش به این کارخانه آمدند و برای جلوگیری از اعتراض کارگران؛ وعده راه‌اندازی خطوط جدید تولید و به‌روز کردن مطالبات کارگران را تا چند ماه آینده دادند که تاکنون عملی نشده است.

طبق اظهارات کارگران؛ کارفرما هنوز بابت دستمزد ماه‌های مرداد، شهریور و مهر که امروز آخرین روز آن را سپری می‌کنیم به کارگران بدهکار است و در حال حاضر بابت پرداخت نشدن دستمزدهای ماهای پیش رو نیز نگرانی‌هایی وجود دارد و از دیگر مشکلات کارگران پرداخت نشدن حق بیمه تامین اجتماعی است.

یکی از کارگران با اشاره به وضعیت نامناسب معیشتی کارگران این کارخانه در نتیجه دریافت نکردن سه ماه حقوق افزود: “در گذشته این کارخانه حدود ۱۴۰ کارگر داشت که به مرور با افزایش مشکلات؛ تعداد آنها به ۳۰ نفر کاهش یافته است”.

وی در خصوص وضعیت تولید در کارخانه، گفت: “در حال حاضر کارگران در دو شیف کار می‌کنند و ‌به‌رغم آنکه کارخانه فروش خوبی دارد کارگران هیچ سهمی از درآمد کارخانه نصیبشان نمی‌شود”.

پیش از این در تاریخ ۱۵ تیرماه محمد حیدری، سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودبار، ضمن تایید معوقات مزدی کارگران آب معدنی داماش از پیگیری وضعیت کارخانه و مطالبات کارگران آن خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید