خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  رضا زارعی جهت تحمل حبس راهی زندان تبریز شد/ صدور قرار منع تعقیب برای روح الله احمدنژاد

رضا زارعی جهت تحمل حبس راهی زندان تبریز شد/ صدور قرار منع تعقیب برای روح الله احمدنژاد

خبرگزاری هرانا – رضا زارعی، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز سه شنبه جهت تحمل دوره محکومیت خود راهی زندان تبریز شد. آقای زارعی پیشتر توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۹۱ روز حبس تقلیل یافته بود. از سوی دیگر قرار منع تعقیب روح الله احمدنژاد، دیگر فعال ترک (آذربایجانی) صادر شد. وی در تاریخ ۱۱ تیرماه در تبریز بازداشت و در تاریخ ۱۲ مردادماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸، رضا زارعی، فعال ترک (آذربایجانی) راهی زندان شد.

رضا زارعی که روز جاری به واحد اجرای حکم دادگستری تبریز مراجعه کرده بود، برای اجرای حکم بازداشت و به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

آقای زارعی مهر ماه سال گذشته توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه در شهر تبریز بازداشت شده بود. وی پس از ۱۷ روز بازداشت و بازجویی در بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان تبریز منتقل شد و پس از سه روز با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

دادگاه بدوی این شهروند در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز در تاریخ ۲۸ خردادماه ۹۸ برگزار شده بود. او در این دادگاه به اتهام “تخریب تابلوهای مغازه های اشخاص حقیقی و فعالیت تبلیغی علیه نظام و تشکیل گروه و دسته به منظور بر هم زدن امنیت و اجتماع و تبانی بر ضد امنیت داخلی کشور” به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر که ۱۵ مهرماه سال جاری برگزار شده بود به ۹۱ روز حبس تقلیل یافته یافت.

گفته می‌شود بازداشت سال گذشته وی در ارتباط با کارزاری بوده است که راجع به اسامی بومی ایجاد کرده بود.

همچنین در گزارشی دیگر قرار منع تعقیب روح الله احمدنژاد، دیگر فعال ترک (آذربایجانی) نیز توسط شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز صادر شد.

وی پیشتر در تاریخ ۱۱ تیرماه توسط نیروهای امنیتی تبریز بازداشت و در تاریخ ۱۲ مردادماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید