خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۱۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

برگزاری هرانا – امروز در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۲ کارگر طی دو حادثه جداگانه در شهرهای نیمروز و بجنورد دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر جان خود را از دست داد و ۱۱ کارگر دیگر نیز مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انتخاب، علی پاکدل، فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد از مرگ یک کارگر چاه‌کن بر اثر ریزش چاه خبر داد.

وی گفت: “در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه یک چاه کن حین حفر یک حلقه چاه در حوالی شهر حصار و گرمخان گرفتار آوار ناشی از ریزش چاه شده بلافاصله ماموران انتظامی و آتش نشانی به محل اعزام شدند ولی متاسفانه به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی، این چاه کن در زیر آوار گرفتار و در نهایت کشته شده است”.

پاکدل افزود: “جسد این فرد پس از حدود ۱۹ ساعت تلاش تیم آتش نشانی مستقر در محل پیدا و به پزشکی قانونی منتقل شده است”.

مصدومیت ۱۱ کارگر در شهرستان نیمروز

به گزارش ایلنا، مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل گفت: “واژگونی یک دستگاه تراکتور در شهرستان نیمروز ۱۱ نفر مصدوم برجای گذاشت”.

غلامعلی رفعت افزود: “پس از وقوع این حادثه و اعلام موضوع به مرکز پیام فوریت‌های پزشکی زابل، بلافاصله سه تیم امدادی از نزدیک‌ترین پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای و شهری به محل حادثه اعزام و ۱۱ نفر از مصدومین حادثه پس از دریافت اقدامات درمانی لازم برای ادامه درمان به بیمارستان امیرالمؤمنین زابل منتقل شدند”.

شهرستان نیمروز شمالی ترین شهرستان‌ استان سیستان و بلوچستان در شرق ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید