خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  دادگاه تجدید نظر؛ عضو شورای شهر ساری به ۳۸ ضربه شلاق محکوم شد

دادگاه تجدید نظر؛ عضو شورای شهر ساری به ۳۸ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری، از بابت اتهام “نشر اکاذیب”، توسط دادگاه کیفری ۲ ساری، به تحمل ۳۸ ضربه شلاق تعزیری و جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، امروز پنج‌شنبه، ۲۵ مهرماه ۱۳۹۸، محمدصادق اکبری، رئیس کل دادگستری مازندران از قطعیت یافتن حکم یک عضو شورای اسلامی شهر ساری در دادگاه تجدید نظر خبر داد.

 اکبری با اعلام این خبر گفت: “یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری که مبادرت به انتشار مطالب خلاف واقع کرده بود، به ۳۸ ضربه شلاق محکوم شد”.

وی ادامه داد: ” متهم «ع ـ ز»، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری با شکایت یکی از کارمندان، به اتهام “نشر اکاذیب”، در دادگاه کیفری ۲ ساری به تحمل شلاق تعزیری و جزای نقدی محکوم شد”.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: “حکم عضو شورای اسلامی شهر ساری پس از بررسی در یکی از شعب دادگاه تجدید نظر استان با اصلاحاتی، تأیید و قطعیت یافت”.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید