خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – روز جاری در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر طی چهار حادثه جداگانه در شهرهای نهاوند، اشنویه، شبستر و کاشان جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رضا زارعی، رییس پلیس آگاهی استان همدان اعلام کرد: “شعله‌های پیک‌نیک چادر یک زنبوردار در نهاوند را به آتش کشید و موجب مرگ او شد”.

زارعی افزود: “مرد ۴۴ ساله در دامنه‌های شهرستان نهاوند مشغول زنبورداری بود و برای گرم کردن چادر مسافرتی خود اقدام به روشن کردن پیک‌نیک کرده بود که هنگام خواب، آتش به چادر سرایت کرد”.

مرگ یک کارگر در اشنویه

به گزارش ایرنا، ابوبکر افشنگ، رییس شبکه بهداشت و درمان اشنویه گفت: “یک کارگر ۲۰ ساله در این شهرستان بر اثر سقوط از یک دستگاه تراکتور جان خود را از دست داد”.

افشنگ افزود: “این حادثه شب گذشته زمانی روی داد که این جوان به همراه راننده تراکتور در حال حمل سیب بود و ناگهان تعادل خود را از دست داده و از بالای آن سقوط می‌کند”.

وی ادامه داد: “راننده تراکتور پس از سقوط زیر چرخ‌های تریلر آن افتاده و بلافاصله به بیمارستان منتقل شد ولی با وجود تلاش فراوان کارکنان اورژانس برای احیا به دلیل ضربه مغزی درگذشت”.

جان باختن یک کارگر ساختمانی در شبستر

به گزارش ایسنا، سیاوش علیفام، فرمانده انتظامی شبستر در آذربایجان شرقی از جان باختن یک کارگر ساختمانی به علت برق گرفتگی در این شهرستان خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: “برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برق گرفتگی یک مرد در ساختمان در حال ساخت در روستای “کوشک” شهرستان شبستر بلافاصله ماموران پلیس برای بررسی مقدماتی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “در بررسی‌ها مشخص شد که کارگر ۲۱ ساله‌ای هنگام کار ساختمانی درحال ساخت، براثر برق گرفتگی از بالابر و به علت شدت صدمات وارده جان خود را از دست داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید