خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران خدماتی شهرداری اهواز

معوقات مزدی کارگران خدماتی شهرداری اهواز

خبرگزاری هرانا_ جمعی از کارگران خدماتی شهرداری منطقه یک اهواز در استان خوزستان از عدم پرداخت مطالبات مزدی ۳ ماهه خود خبر داده و اعلام کردند که جدا از دستمزد، حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی نیز پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران خدمات شهرداری منطقه یک اهواز دستکم سه ماه دستمزد پرداخت نشده دارند. این کارگران طی روزهای گذشته مقابل ساختمان شهرداری در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تجمع زده بودند.

یکی از کارگران در اینباره گفت: “حدودا ۴۰۰ نفر در بخش خدماتی شهرداری منطقه یک، تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستیم که دستکم در سه ماه گذشته مطالبات مزدیمان به تاخیر افتاده است. جدا از دستمزد، حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی نیز پرداخت نشده است”.

او با بیان اینکه از سال ۹۶ مطالبات مزدی کارگران خدماتی منطقه یک شهر اهواز با تاخیر پرداخت می‌شود، ادامه داد: “مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های کارگران به وجود آورده است”.

این کارگر افزود: “نداشتن احساس مسئولیت و بی‌توجهی برخی مسئولان به استیفای حقوق کارگران حوزه خدمت‌شان باعث شده مشکلات این کارگران همچنان پابرجا بماند و کارگران نتوانند به حقوق اولیه صنفی خود دست یابند”.

به گفته وی، آنچه کارگران پیمانکاری شهرداری اهواز هر ماه به عنوان دستمزد می‌گیرند حداقل‌های مزدی است اما این حداقل‌ها کفاف معیشت آن‌ها را نمی‌دهد. از طرفی حقوق کارگران تنها یکبار در سال افزایش پیدا می‌کند و آن یکبار هم به گونه‌ای تعیین می‌کنند که به هیچ وجه با هزینه‌های زندگی و نرخ تورم واقعی همخوانی ندارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید