خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مقابل دفتر هییت تسویه در تهران، گروهی از موبایل فروشان پاساژ علاءالدین تهران در مقابل ورودی این پاساژ، شماری از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در مقابل دفتر مدیریت این شرکت، شماری از کارگران کارخانه قند فسا در مقابل فرمانداری این شهرستان و تعدادی از کارکنان بیمارستان جلیل یاسوج در مقابل ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، نسبت به برآورده نشدن مطالبات خود، در مقابل دفتر هییت تسویه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از حدود سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع جمعی از موبایل فروشان پاساژ علاءالدین

به گزارش هرانا، امروز سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، گروهی از موبایل فروشان پاساژ علاءالدین تهران مغازه‌های خود را تعطیل و مقابل ورودی این پاساژ تجمع کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به مشکل «رجیستری» (ثبت گوشی)، و قطع تعداد پر شماری تلفن همراه که چند ماه پیش در سامانه همتا ثبت شده بود، عنوان کردند.

تجمع کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، شماری از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، در اعتراض به بازداشت و اخراج شماری از همکارانشان، دست از کار کشیده و در مقابل دفتر مدیریت این شرکت دست به تجمع زدند.

گفتنی است که دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، از روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸،به دلیل اخراج ۲۱ تن از همکارانشان آغاز شده است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع کارگران کارخانه قند فسا

به گزارش کبنا، امروز سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، شماری از کارگران کارخانه قند فسا در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی چندین ماهه خود، در مقابل فرمانداری شهرستان فسا تجمع کردند.

کارگران کارخانه قند فسا گفتند: «تا پیش از واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی از امنیت شغلی و حمایت بیشتری برخوردار بودیم اما دی‌ماه سال ۹۵ این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شد. وعده‌های مالک کارخانه برای پرداخت معوقات محقق نشد و حدود ۵ ماه است که حقوقمان را پرداخت نکرده‌اند. وضعیت اقتصادی و گرانی امروز، اجاره خانه و بقیه هزینه‌ها به‌شدت به خانواده کارگران فشار می‌آورد. پرداخت نکردن حقوق از طرف کارخانه باعث شده مدام از دوستان و آشنایان به خاطر هزینه‌های زندگی قرض بگیریم و بار بدهی بالایی داشته باشیم.»

این کارگران با همین هدف و خواسته بارها به فرمانداری شهرستان فسا رفته‌اند که تاریخ‌های ۲۸ فروردین، ۹ تیر، ۲۰ و ۲۱ تیرماه و ششم مرداد و ۱۵ مهرماه ۹۸ بوده است.

تجمع کارکنان بیمارستان جلیل یاسوج

به گزارش صبح زاگرس، روز یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸، تعدادی از کارکنان بیمارستان جلیل یاسوج، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد دست به تجمع زدند.

یکی از نیروهای بیمارستان جلیل که خواست نامی از او بیان نشود، گفت: “افرادی که در این مکان حاضر هستند، در مدت زمان ۱ سال و نیم مشغول کار بوده، اما هیچگونه حقوق و مزایا به آنها پرداخت نشده است و خواستار مطالبات خود هستند”.

وی بیان کرد: “در شرایط حاضر ما بلاتکلیف هستیم، تحصیلات دانشگاهی، متاهل و فرزند داریم، اما آیا بدون حقوق می‌توان امورات زندگی را اداره کنیم، و انتظار می‌رود دانشگاه علوم پزشکی و سیاسیون و کسانی که می‌توانند پاسخگوی مطالبات مردم بوده تکلیف این نیروها و وضعیت مطالبات آنها را مشخص کنند”.

وی با اشاره به فعالیت‌ها و عملکرد این افراد در بیمارستان علوم پزشکی، افزود: “این افراد با توان و تلاش خود از همان ابتدا و در مراحل ساخت بیمارستان جلیل فعالیت کرده‌اند، بنابراین از ریاست دانشگاه علوم پزشکی تقاضا میکنم که خواسته‌های این افراد را مورد رسیدگی قرار دهند”.

این شخص بیان کرد: “رسالت بیمارستان رسیدگی به امور درمان مردم است، و صحیح نیست تعدادی از نیروهای بیمارستان جلیل در جلوی بیمارستان، استانداری، یا علوم پزشکی مطالبه گری کنند”.

از دیگر افراد بیان کرد: تعداد ۱۲۰ نفر در بیمارستان جلیل مشغول فعالیت در یک سال گذشته هستند، در این مدت زمان با وجود خدمات و فعالیت های متعدد هیچگونه حقوق و مزایا به ما پرداخت نشده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید