خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  تعیین زمان جلسه دادگاه تجدیدنظر یوسف سلحشور و داوود محمودی در تبریز

تعیین زمان جلسه دادگاه تجدیدنظر یوسف سلحشور و داوود محمودی در تبریز

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه تجدید نظر دو شهروند تبریزی به نامهای یوسف سلحشور و داوود محمودی فردا سه شنبه ۱۶ مهرماه در شعبه ۲۷ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد. این دو شهروند پیشتر توسط دادگاه کیفری تبریز، هرکدام به دو سال زندان، هفتاد و چهار ضربه شلاق و مشترکا دو هزارم دیه کامل یک مرد محکوم شده بودند. گفته می شود علت صدور حکم علیه این شهروندان اعتراض آنها به سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران و سردادن شعارهایی با محوریت مسئله “قره باغ” در ورزشگاه بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه تجدید نظر یوسف سلحشور و داوود محمودی فردا سه شنبه ۱۶ مهرماه ۹۸، برگزار خواهد شد.

بر اساس ابلاغیه ای که به صورت الکترونیک به دست این شهروندان رسیده است از آنان خواسته شده که راس ساعت ۹ صبح روز آتی در شعبه ۲۷ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی حاضر شوند.

روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، این دو شهروند تبریزی توسط دادگاه کیفری دو تبریز، هرکدام به دو سال زندان، هفتاد و چهار ضربه شلاق و مشترکا دو هزارم دیه کامل یک مرد محکوم شده بودند.

حکم دیه برای این شهروندان بدلیل داشتن شاکی خصوصی از جانب نیروی انتظامی و یکی از مامورین این نهاد، قطعی و موارد دیگر حکم، قابل اعتراض و رسیدگی مجدد در دادگاه تجدید نظر اعلام شده بود.

گفته می‌شود این شهروندان در پی شعارهای هواداران تیم تراکتورسازی تبریز بازداشت شده‌اند. آنها در طی هفته های منتهی به بازداشت شعارهایی در حمایت از زندانیان سیاسی و به خصوص عباس لسانی نیز سر داده بودند، بعضی از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز همچنین به بهانه سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران، شعارهایی در ورزشگاه در رابطه با “مناقشه قره باغ” سر داده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید