خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ ساعت ۲۰:۱۵:۰۲

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کارخانه قند تربت جام / حقوق معوقه کارگران استان مرکزی ۱۴۲ ماه است

معوقات مزدی کارگران کارخانه قند تربت جام / حقوق معوقه کارگران استان مرکزی ۱۴۲ ماه است

خبرگزاری هرانا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت که حدود پنج هزار و ۵۰۰ کارگر در این استان ۱۴۲ ماه حقوق معوقه دارند. همچنین کارگران شاغل در کارخانه قند تربت جام نیز از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، «سعید فرخی» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی، عصر یکشنبه در نشست کمیته حمایت قضائی از تولید و سرمایه گذاری کشور که با حضور معاون دادستان کل کشور و همچنین معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان زرندیه برگزار شد، اظهار داشت: “در نیمه نخست امسال کارگران ۴۰ واحد تولیدی در این استان حقوق معوقه دارند”.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: “اکنون حدود پنج هزار و ۵۰۰ کارگر در سطح استان دارای ۱۴۲ ماه حقوق معوق هستند”.

شهرستان زرندیه با داشتن ۳۲۰ کارخانه و اشتغال حدود ۱۸ هزار نفر از قطب های تولیدی استان مرکزی محسوب می‌شود.

معوقات مزدی کارگران کارخانه قند تربت جام

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه قند تربت جام معوقات مزدی دارند.

به دنبال اجتماع اخیر کارگران کارخانه قند تربت جام در اعتراض به معوقات مزدی، کارگران این واحد صنعتی گفتند که جلسه روز پنجشنبه هفته گذشته شورای تامین فرمانداری شهرستان تربت جام با حضور مسئولان شهرستانی برگزار شد.

منابع کارگری در کارخانه قند تربت جام با اعلام این خبر یادآور شدند: “طبق مصوبات این جلسه قرار است به طور منظم و به‌روز حقوق و مزایای کارگران در پایان هر ماه پرداخت شود. در عین حال کارفرما موظف است هر ماه لیست بیمه کارگران این کارخانه را در موعد مقرر به تامین اجتماعی ارسال و پرداخت کند”.

کارگران قند تربت جام همچنین اظهار داشتند: “در این جلسه مقرر شد کارفرما کلیه حقوق و مزایا شامل پاداش و اضافه کار کارگران را پرداخت و تا پایان سال جاری همه معوقات طلبکاران شامل کارگران، کشاورزان و پیمانکاران را تسویه کند و لیست تسویه حساب همه طلبکاران را شامل کارگران، کشاورزان و پیمانکاران به مقام قضایی استان و فرمانداری تربت جام ارسال کند”.

به گفته کارگران، پرداخت معوقات مزدی، پرداخت طلب کشاورزان و پیمانکاران و سامان دادن به وضعیت کارخانه، نمونه‌ای از دلایل اعتراض این کارگران است که تاکنون از سوی مسئولان شرکت اجرایی نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید