خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  یوسف بهمنی، کارگر شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شد

یوسف بهمنی، کارگر شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – یوسف بهمنی، از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه روز جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. وی روز گذشته در جریان تجمع اعتراضی کارگران این شرکت در مقابل دفتر مدیریت به سخنرانی پرداخته بود. کارگران حاضر در این تجمع خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود، لغو احکام صادره علیه کارگران، بازگشت به کار کارگران اخراجی و بازگرداندن این شرکت به بخش دولتی شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت هفت تپه، امروز یکشنبه ۱۴ مهرماه ۹۸، یوسف بهمنی، از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

هرچند از دلایل بازداشت و محل نگهداری آقای بهمنی اطلاع دقیقی در دست نیست با این حال وی روز گذشته در مقابل دفتر مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه و در تجمع اعتراضی کارگران این شرکت به سخنرانی پرداخته و وعده های مسئولین در این خصوص را نادرست خوانده و خواهان رسیدگی به مطالبات صنفی کارگران این شرکت شده بود.

گفتنی است که دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، از روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، به دلیل اخراج ۲۱ تن از همکارانشان آغاز شده است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید