خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تیراندازی ماموران نظامی و آتش گرفتن قایق های سوخت بر در هرمزگان

تیراندازی ماموران نظامی و آتش گرفتن قایق های سوخت بر در هرمزگان

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، ماموران دریابانی بندر کرگان در استان هرمزگان، به سمت قایق های سوخت بر در این بندر تیراندازی کرده و سپس قایق ها را به آتش کشیدند. این واقعه تجمع تعدادی از مردم این منطقه را در پی داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، دیروز جمعه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۸، ماموران دریابانی کرگان، به سمت قایق های سوخت بر در این بندر تیراندازی کرده و سپس آن ها را به آتش کشیدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع آگاه آمده است: “سه قایق سوخت بر متعلق به اهالی کرگان، در نزدیکی ساحل این بندر، مورد شلیک مستقیم ماموران دریابانی قرار گرفتند. به دنبال این حادثه، مردم منطقه دست به اعتراض زدند و ماموران برای پراکنده کردن معترضان به سمت آنها شلیک کردند. برخی از گلوله های ماموران به خودرو و درب منازل و دیوارها اصابت کرد و خوشبختانه این بار مثل قبل کسی کشته نشد”.

کرگان روستایی در دهستان کرگان بخش بندزرک شهرستان میناب استان هرمزگان ایران است

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید