خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  سوسک در غذای زندان ارومیه؛ زندانیان امروز گرسنه ماندند

سوسک در غذای زندان ارومیه؛ زندانیان امروز گرسنه ماندند

خبرگزاری هرانا – روز جاری زندانیان تمامی بندهای زندان ارومیه به دلیل دیده شدن تعدادی سوسک در غذاها، از خوردن غذای ظهر خودداری کرده و آن را بازگرداندند. گفته می شود تاکنون اقدامی از سوی مسئولین بابت این موضوع صورت نگرفته و زندانیان بدون غذا مانده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۱۲ مهرماه ۹۸، زندانیان تمام بندهای زندان ارومیه از خوردن غذای ظهر اجتناب کرده و به صورت اعتراضی تمام غذای زندان را بازگرداندند.

گفته می شود این اقدام به دلیل آن صورت گرفته که زندانیان تعداد زیادی سوسک در غذای خود دیده بودند. با وجود این تاکنون اقدامی توسط مسئولین زندان صورت نگرفته و غذای جایگزین به زندانیان داده نشده است و ساکنین تمام بندهای زندان ارومیه تاکنون بدون غذا و گرسنه مانده اند.

هرچند سهوی و یا عمدی بودن این اتفاق تاکنون مشخص نشده است با این حال در خوشبینانه ترین حالت، سهل انکاری مسئولین زندان در رعایت مسائل بهداشتی زندان میتواند دلیل این اتفاق بوده باشد.

هرانا پیشتر بارها در گزارشات مختلف از نبود امکانات بهداشتی مناسب در بندهای مختلف زندان ارومیه و عدم رسیدگی مسئولان زندان به این قبیل مشکلات خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید