خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در مقابل ساختمان دفتر مدیریت این شرکت، گروهی از از قصابان گچساران در مقابل ساختمان دامپزشکی این شهر و تعدادی از مالباختگان موسسه کاسپین مشهد در مقابل ساختمان شعبه ۱۴ این موسسه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸، جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، برای نهمین روز متوالی در اعتراض به اخراج ۲۱ نفر از همکارانشان، دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان دفتر مدیریت این شرکت دست به تجمع زدند.

در جریان این تجمع، ابراهیم عباسی یکی از کارگران معترض گفت: “دیروز از بنده تعهد گرفته شد مبنی بر اینکه که دیگر بر روی سنگر (سکویی که کارگران بر روی آن سخنرانی می‌کنند) نروم و نرفتم اما نوشتم تا گردنم نرود، تا زمانی که زبان دارم، تا زمانی که جان در تنم باشد، پشتوانه کارگر هستم. نه فقط به خاطر خود کارگران و بلکه به خاطر بقای هفت تپه و خودم. نوشتم که من اعتراضات صنفی خودم را ادامه خواهم داد. این به تاریخ پیوند بخورد، من گفته بودم که اگر سرم رفت مرا در سنگر خاک کنید اما فکر کفن‌اش را نکرده بودم، این پرچم ایران کفن من است”.

گفتنی است که دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، از روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، به دلیل اخراج ۲۱ تن از همکارانشان آغاز شده است.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود در مقابل ساختمان شعبه ۱۴ این موسسه، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از حدود سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع جمعی از قصابان گچساران

به گزارش ایرنا، جمعی از قصابان گچساران درپی تعطیلی تنها کشتارگاه دام این شهرستان، در مقابل ساختمان دامپزشکی این شهرستان تجمع کرده و خواهان بازگشایی کشتارگاه شدند.

شهرداری گچساران به علت تعمیرات بدون اطلاع دادن به دامپزشکی در سوم تیرماه سال جاری اقدام به تعطیلی تنها کشتارگاه این شهرستان کرد و طبق نامه ارسالی شهرداری این شهرستان به دامپزشکی زمان تعمیر تنها کشتارگاه این شهرستان یک ماه بوده که تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

طبق مصوبه شورای سلامت، شهردار گچساران موظف بود در مدت یک ماه، کشتارگاه را تعمیر و تجهیز نموده و همچنین وسیله نقلیه مناسب جهت انتقال گوشت از کشتارگاه شهرستان اطراف را در اختیار قصابان این شهر قرار دهد اما با گذشت بیش از سه ماه از تعطیلی کشتارگاه، هیچ کدام ازقول و وعده های متولیان امر در این زمینه عملی نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید