خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در تهران به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در تهران به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – متهم به آزار جنسی یک کودک در تهران به ۹۹ ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در یکی از شهرستان‌های دورافتاده محکوم شد. وی در تاریخ ۳ مهرماه در دادگاه کیفری تهران محاکمه شده بود. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات‌های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، ناپدری متهم به آزار جنسی (تجاوز) دختر ۱۱ ساله اش مهسا، توسط شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران به ۹۹ ضربه شلاق و دو سال تبعید محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده یک ماه پیش به دنبال شکایت مادر این کودک در دستور کار پلیس قرار گرفته و کودک به پزشکی قانونی معرفی شد. وقتی کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند مهسا مورد آزار قرار گرفته است، محسن، پدرخوانده وی بازداشت شده و به جرمش اعتراف کرد.

روز چهارشنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۸، ناپدری متهم به آزار جنسی در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران مورد محاکمه قرار گرفت.

قضات دادگاه پس از شور باتوجه به مدارکی که وجود داشت متهم را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه کردند اما به اتهام عمل منافی عفت با دختر خوانده‌اش او را به ۹۹ ضربه شلاق و دوسال تبعید به یکی از شهرستان‌های دور محکوم کردند.‌‌

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید