خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  تجاوز ناپدری به دختربچه ۱۱ ساله در تهران

تجاوز ناپدری به دختربچه ۱۱ ساله در تهران

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، ناپدری متهم به آزار جنسی دختربچه ۱۱ ساله که ماه گذشته در پی شکایت مادر کودک بازداشت شده بود، در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری تهران محاکمه شد. علیرغم اعترافات اولیه متهم و تایید پزشکی قانونی مبنی بر مورد آزار جنسی قرار گرفتن این کودک، وی در جلسه دادگاه از اقرار به تجاوز اجتناب کرد. مادر مهسا با توصیف وضعیت وخیم روانی فرزندش گفت: این ماجرا تأثیر بدی بر روحیه دخترم  گذاشته و  دیگر قادر نیست به خوبی درس بخواند، به افسردگی و شب ادراری مبتلا شده و مدام گریه می‌کند. آن قدر روحیه مهسا بد است که  نتوانسته در دادگاه حاضر شود. من از محسن شکایت دارم و برایش اشد مجازات را می خواهم.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه خراسان، دیروز چهارشنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۸، ناپدری متهم به آزار جنسی دختر ۱۱ ساله اش مهسا، در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران مورد محاکمه قرار گرفت.

رسیدگی به این پرونده یک ماه پیش به دنبال شکایت مادر این کودک در دستور کار پلیس قرار گرفته و کودک به پزشکی قانونی معرفی شد. وقتی کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند مهسا مورد آزار قرار گرفته است، محسن، پدرخوانده وی بازداشت شده و به جرمش اعتراف کرد.

مادر مهسا در این جلسه گفت: “چند سال قبل به خاطر اعتیاد همسر اولم از او جدا شدم و سرپرستی مهسا را به عهده گرفتم. یک سال و نیم است که دوباره ازدواج کرده‌ام. شوهرم سر کار نمی رود و مرد بدخلقی است اما من همه سختی های زندگی را تحمل کرده‌ام و همراه دخترم مهسا در خانه محسن زندگی می کردیم. مدتی بود که متوجه شدم دخترم به افسردگی  مبتلا شده است. وقتی با او  صحبت کردم، حرف های تکان دهنده ای زد. دخترم  می‌گفت چند بار محسن در غیاب من او را آزار داده است”.

وی ادامه داد:” مدتی پیش متوجه  رفتارهای عجیب دخترم شدم. او دیگر  حاضر نبود حتی برای لحظه ای با پدرخوانده اش در خانه تنها بماند. وقتی با او صحبت کردم، به من گفت چند بار شوهرم در غیاب من او را آزار داده است. مهسا می گفت وقتی من به خرید یا حمام می رفتم محسن سراغ او می رفت و با تهدید، او را آزار می داد. اول حرف های دخترم را باور نکردم اما از حالت روحی او متوجه شدم که حقیقت را می‌گوید. این ماجرا تأثیر بدی بر روحیه دخترم گذاشته است و  او دیگر قادر نیست به خوبی درس بخواند، به افسردگی و شب ادراری مبتلا شده و مدام گریه می‌کند. آن قدر روحیه مهسا بد است که  نتوانسته در دادگاه حاضر شود. من از محسن شکایت دارم و برایش اشد مجازات را می خواهم”.

بر اساس این گزارش، متهم با وجود این که در مراحل اولیه به جرم خود اعتراف کرده بود، در جلسه دادگاه جرمش را انکار کرد.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

لازم به یادآوری است که در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید