خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بروجرد

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بروجرد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز چهارشنبه ۳ مهرماه سال جاری، حکم اعدام یک زندانی متهم به جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان بروجرد اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز چهارشنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۸، حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی بروجرد در استان لرستان به اجرا درآمده است.

هویت این زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، “سلطان فتحی‌راد”، اهل محله علی آباد بروجرد عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “سلطان فتحی‌راد که به اتهام  ۸ کیلو شیشه و ۳ کیلو هروئین به اعدام محکوم شده بود، از سال ۱۳۹۵ در زندان مرکزی بروجرد (تیرچه بلوک) تحمل حبس می‌کرد”.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلام نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید