خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  تجمع کارگران شهرداری سی سخت

تجمع کارگران شهرداری سی سخت

خبرگزاری هرانا – امروز، گروهی از کارگران شهرداری سی سخت، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز ۳۰ شهریورماه ۱۳۹۸، کارگران شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد در اعتراض به ۶ ماه معوقات مزدی خود، تجمع کردند.

این کارگران گفتند: در شرایط فعلی که در آستانه سال تحصیلی قرار داریم، نگران تامین  مخارج مربوط به شروع سال تحصیلی فرزندان خود هستیم.

کارگران حاضر در اجتماع مقابل ساختمان شهرداری، گفتند: “شهرداری هیچ برنامه‌ای برای پرداخت بخشی از مطالبات‌مان را ندارد”.

مسعود مظفری (سرپرست شهرداری سی سخت) با تایید اجتماع صنفی کارگران شهرداری گفت: “مهمترین موضوع در شهرداری سی سخت تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران است. در حال حاضر کارگران شهرداری سی سخت ۶ ماه مطالبات معوقه دارند که این موضوع آنها را در شرایط سخت مالی قرار داده است”.

او با بیان اینکه شهرداری سی سخت کمبود منابع مالی دارد و در حال حاضر بیش از ۸ میلیارد تومان به  نهادهای دولتی همانند تامین اجتماعی و دارایی بدهکار است، گفت: “به عنوان سرپرست شهرداری سی سخت دست یاری به سوی مسئولان دراز می‌کنم تا به ما کمک کنند”.

وی با اشاره به اینکه اتکای درآمدهای شهر سی سخت بر عوارض ساخت و ساز است، مدعی شد: “اکنون شهر سی سخت همانند اغلب شهرهای کشور به دلیل رکود در بازار مسکن با چالش جدی روبه‌رو شده و توان پاسخ به طلبکاران مالی خود به ویژه کارگران شاغل در شهرداری را نیز ندارد.”

سرپرست شهرداری سی سخت با بیان اینکه بخش دیگری از منابع درآمدی شهر مربوط به درآمد حاصله از ورود گردشگران به این شهر است که نیمه دوم سال به دلایلی همانند سردی آب و هوا به حداقل کاهش می‌یابد، در ادامه افزود: پیش از این بخش دیگری از درآمد مستقیم شهرداری سی سخت از محل درآمد یک واحد معدنی و جایگاه سی ان جی تامین می‌شود که هر دو این واحدها از ماه‌ها پیش به دلیل مشکلاتی غیرفعال شده‌اند.

این مسئول در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه صبح امروز با مراجعه به استانداری کهکیلویه و بویراحمد مبلغ ۵۶ میلیون تومان بابت ارزش افزوده به شهرداری پرداخت شده است، گفت: “این مبلغ کم قابل پرداخت به کارگرانی که نیازمند منابع مالی کافی برای تامین کیف و کفش و سایر ملزومات سال تحصیلی فزندانشان هستند، نیست”.

مظفری در پایان تاکید کرد: “تنها راه برون رفت از مشکلات مالی اجرای برنامه‌های مالی پایدار است که بتوان منابع درآمدی شهرداری را افزایش داد که آن هم نیازمند منابع مالی و مساعدت مسئولان است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید