خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  چهار متهم در تهران مجموعاً به ۳۷۰ ضربه شلاق محکوم شدند

چهار متهم در تهران مجموعاً به ۳۷۰ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – چهار متهم به “تهیه و توزیع مشروبات الکلی دست‌ساز” در مرودشت، در کنار سایر مجازات ها مجموعاً به ۳۷۰ ضربه شلاق محکوم شدند. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات‌های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز ۳۰ شهریور  ۱۳۹۸ علی فاتحی، رئیس دادگستری شهرستان مرودشت از محکومیت چهار متهم پرونده “تهیه و توزیع مشروبات الکلی دست‌ساز” که منجر به فوت سه نفر در سال ۱۳۹۵ شده بود، خبر داد.

بر اساس این گزارش، این متهمان در شعبه ۱۰۴ کیفری ۲ مرودشت محاکمه و در مجموع به پرداخت سه فقره دیه کامل و ۱۵ سال و شش ماه حبس و ۳۷۰ ضربه شلاق و ۱۱۴میلیون و پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم شدند.

گفته می شود، این رای قابل تجدید نظر خواهی در محاکم تجدید نظر استان است.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید