خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت مجدد هیراد پیربداقی، فعال کارگری

بازداشت مجدد هیراد پیربداقی، فعال کارگری

خبرگزاری هرانا – هیراد پیربداقی، فعال کارگری که اوایل ماه جاری با تودیع قرار از زندان اوین آزاد شده بود در مراجعه به دادسرای اوین پس از افزایش قرار وثیقه مجددا بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات در زندان اوین منتقل شده است. آقای پیربداقی پیشتر در جریان تجمع خانواده متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب تهران بازداشت و پس از ۲۴ روز در تاریخ ۵ شهریورماه با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۳۰ شهریورماه ۹۸، هیراد پیربداقی، فعال کارگری در پی حضور در دادسرای اوین مجددا بازداشت شده است.

مراجعه روز جاری آقای پیربداقی به شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین به دلیل تحویل گرفتن لوازم شخصی ضبط شده صورت گرفته بود با این حال به دستور بازپرس پرونده، قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی وی به قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی افزایش پیدا کرده و پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.

بازداشت آقای پیربداقی در حالی صورت گرفته است که این فعال کارگری روز سه شنبه ۵ شهریورماه ۹۸، به همراه دو فعال کارگری دیگر به نام های رهام یگانه و فرید لطف آبادی، از زندان اوین آزاد شده بود.

این شهروندان پیشتر در تاریخ ۱۲ مردادماه، در پی حضور در تجمع خانواده متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک روز بعد، پس از تفهیم اتهام و صدور قرار بازداشت موقت در دادسرای اوین به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.

هیراد پیربداقی و فرید لطف آبادی در شعبه ۷ بازپرسی و رهام یگانه در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی” مورد تفهیم قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید