خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی معلمان اعزامی به خارج از کشور و کارگران شهرداری های سی سخت و خرم آباد

معوقات مزدی معلمان اعزامی به خارج از کشور و کارگران شهرداری های سی سخت و خرم آباد

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شهرداری سی سخت از عدم پرداخت مطالبات مزدی ۶ ماهه خود خبر دادند و گفتند که علاوه بر این حدود ۲۰ نفر از کارگران که از مدتها پیش بازنشسته شده بودند هنوز نتوانسته اند مطالبات بازنشستگی خود را از شهرداری دریافت کنند. همچنین بنا بر خبری دیگر، معلمان اعزامی به خارج از کشور و پاکبانان شهرداری خرم آباد نیز مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد خواستار دریافت بخشی از مطالبات معوقه برای تامین خرج و مخارج مربوط به شروع سال تحصیلی فرزندان خود شدند.

کارگران شهرداری سی سخت گفتند: “دست‌کم بابت ۶ ماه مطالبات مزدی سال جاری طلبکاریم و با توجه به مخارج سنگین تحصیلی فرزندان دانش‌آموزان و دانشجویمان از شهرداری می‌خواهیم بخشی از این طلب مزدی را پرداخت کند”.

از قرار معلوم حدود ۸۵ کارگری که در شهرداری و سازمان‌های وابسته به آن به صورت رسمی، قراردادی و پیمانی مشغول کار هستند، از اسفند ماه سال ۹۷ بابت مطالبات مزدی خود طلبکارند. در عین حال نیمی از عیدی سال ۹۷ این کارگران نیز پرداخت نشده است.

این افراد که از کارگران قدیمی شهرداری محسوب می‌شوند به مشکلات مالی موجود اعتراض کرده و گفتند: “دستمزد اسفند ماه خود را با چهار ماه تاخیر حدود دو ماه پیش دریافت کرده‌اند و از آن پس دریافتی دیگری نداشته‌اند”.

به گفته این کارگران؛ حدود ۲۰ نفر از کارگران بازنشسته شهرداری سی‌سخت که از مدتها پیش بازنشسته شده‌اند هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی خود را از شهرداری دریافت کنند.

این کارگران گفتند که بیشترشان حدود ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند و این نگرانی در آنها وجود دارد که در صورت ادامه پیدا کردن روند موجود نتوانند هزینه تحصیلی فرزندان خود را در آستانه سال جدیدی تحصیلی تامین کنند.

آنها با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری بابت مطالبات بیمه‌ای کارگران بدهی زیادی به تامین اجتماعی دارد، افزودند: “به همین دلیل هرچند وقت یکبار حساب مالی شهرداری بابت طلب بیمه‌ای مسدود می‌شود”.

یکی از کارگران شهرداری سی‌سخت با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری فقط بابت عوارض چندین میلیارد تومان از چند نهاد دولتی مستقر در این شهر طلبکار است، گفت: “طبق اظهارات برخی مسئولان شهرداری در صورتی که  این نهاد بتواند با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی مطالبات معوقه خود را از نهادهای مختلف دولتی وصول کند توانایی پرداخت یکجای همه معوقات مالی و بیمه‌ای کارگران را خواهد داشت”.

او گفت: “این روزها تامین هزینه‌های مربوط به تحصیل شوخی‌بردار نیست به همین دلیل از مسئولان مربوطه می‌خواهیم که در این مورد چاره‌اندیشی کنند”.

معوقات مزدی معلمان اعزامی به خارج از کشور

به گزارش ایلنا، معلمان اعزامی به خارج از کشور گفتند: “مدتهاست که در انتظار دریافت مطالبات قانونی خود هستیم”.

جمعی از معلمان اعزامی به خارج از کشور، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

این معلمان که در روزهای گذشته از هفته جاری به آموزش و پرورش مراجعه کرده‌اند، گفتند: “بیست درصد مطالبات مزدی ما بر اساس رای ۵۷۶ دیوان عدالت اداری باید پرداخت شود که هنوز پرداخت نشده؛ برخی از ما سالهاست که در انتظار اجرای قانون هستیم”.

این معلمان خواستار پاسخگویی مسئولان آموزش و پرورش شدند.

معوقات مزدی پاکبانان شهرداری خرم آباد

به گزارش صداوسیما، پاکبانان شهرداری خرم آباد مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

یکی از این کارگران در خصوص معوقات مزدی خود و همکارانشان گفت: “شش ماه است که دستمزد دریافت نکردیم و فقط مسئولین وعده پرداخت مطالباتمان را میدهند اما این مطالبات تاکنون پرداخت نشده است”.

گفتنی است که برخی از رفتگران شهرداری خرم آباد نیز تا ۸ الی ۹ ماه دستمزد پرداخت نشده دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید