خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز جمعی از اهالی بندر شیرینو در استان بوشهر در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان کنگان و شماری از کارگران کنتورسازی قزوین در مقابل ساختمان دفتر امام جمعه این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸، جمعی از اهالی بندر شیرینو در استان بوشهر، در اعتراض به نبود دبیرستان در روستای شیرینو در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان کنگان دست به تجمع زدند.

معترضان گفتند که دانش آموزان روستا شیرینو به دلیل نبود فضا برای تاسیس دبیرستان ناچار هستند که به شهر سیراف یا روستای پرک بروند.

تجمع کارگران کنتورسازی قزوین

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸، شماری از کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان دفتر امام جمعه این شهر، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این کارگران که بیش از ۲۵ ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند. در پی تداوم بی توجهی مسئولان استانی به خواسته‌های‌ صنفی‌شان در مقابل دفتر عابدینی، امام جمعه قزوین تجمع کردند .

عابدینی در پی دیدار با نمایندگان کارگران کنتورسازی وعده داده است برای پیگیری موضوع به زودی جلسه‌ای را با استاندار قزوین ترتیب دهد.

کارگران کنتورسازی ایران پیش از این تقریبا هرچند روز یکبار با تجمع در مقابل استانداری قزوین خواستار دریافت مطالبات صنفی‌شان شده بودند.

پرداخت دست‌کم ۲۵ ماه حقوق عقب افتاده، سنوات کارگران بازنشسته شده، تمدید دفترچه‌های تأمین اجتماعی، پرداخت بدهی‌ها به سازمان تامین اجتماعی و بانک‌ها و از سرگیری دوباره تولید ازجمله مهمترین خواسته‌های کارگران کنتورسازی ایران عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید