خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دو متهم در تهران مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شدند

دو متهم در تهران مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دو متهم در تهران از بابت اتهام “سرقت” در کنار سایر مجازات هرکدام به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده و جهت تحمل کیفر به اجرای احکام منتقل شدند. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از روزنامه خراسان، دو متهم که پیشتر از بابت اتهام “سرقت” در کنار سایر مجازات مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده بودند جهت تحمل کیفر به اجرای احکام منتقل شدند.

بر اساس این گزارش این دو که هویت آنها “سیامک ۲۳ ساله” و “مصطفی ۳۰ ساله” عنوان شده است در سال ۹۶ به اتهام “سرقت” بازداشت شده و سیامک به ۱۸ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق و مصطفی به ۳ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

این دو متهم پس از دو سال به اجرای احکام مراجعه کردند تا به زندان معرفی شوند.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید