خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  یوسف کاری به زندان اردبیل منتقل شد

یوسف کاری به زندان اردبیل منتقل شد

خبرگزاری هرانا – یوسف کاری، شهروند اهل اردبیل که پیشتر در تاریخ ۱۲ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، به زندان این شهر منتقل شد. وی روز گذشته طی تماس کوتاهی با خانواده خود از تفهیم اتهام و انتقال خود به زندان خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه ۹۸، یوسف کاری، فعال ترک (آذربایجانی) اهل اردبیل از انتقال خود به زندان این شهر خبر داده است.

وی طی تماس کوتاهی که روز گذشته با خانواده خود داشته اتهام مطروحه علیه خود را “تبلیغ علیه نظام” عنوان کرده و گفته است که به بازداشتگاه موقت زندان اردبیل منتقل شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای کاری به گزارشگر هرانا گفت: “علیرغم تعیین قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی برای یوسف کاری، در مراجعه خانواده وی به دادیاری انقلاب اردبیل، مسئولان دادیاری به دلیل عدم تکمیل پرونده از قبول وثیقه خودداری کرده‌اند”.

یوسف کاری، در تاریخ ۱۲ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در میدان شریعتی شهرستان اردبیل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

وی سال گذشته نیز در جریان برگزاری مراسمی در کوه سبلان به همراه تعدادی دیگر از شهروندان بازداشت و پس از ساعاتی آزاد شده بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید