خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور یک حکم اعدام همزمان با بخشش یک محکوم به مرگ

صدور یک حکم اعدام همزمان با بخشش یک محکوم به مرگ

خبرگزاری هرانا – یک زندانی که پیشتر  از بابت اتهام “قتل” توسط شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت. بنا بر خبری دیگر، یک متهم به “قتل” دیگر نیز توسط شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران، به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، زندانی جوان که به جرم قتل یک مغازه دار به اعدام محکوم شده بود با رضایت خانواده مقتول از مجازات مرگ نجات یافت.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از سه سال قبل شروع شد. فرید که مغازه دار بود به در خانه مسعود رفت تا طلبش را وصول کند او مدعی بود مادر مسعود اجناسی از مغازه آنها خریده و پولش را نداده است و باید هرچه زودتر بدهی خود را تسویه کنند. اما مسعود زیر بار نرفت و همین موضوع عامل درگیری بین دو پسر جوان شد و در این میان فرید با ضربه‌های چاقوی مسعود به قتل رسید.

همزمان با دستگیری مسعود وی به قتل اعتراف کرد و در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی هدایت رنجبر و با حضور دو مستشار تحت محاکمه قرار گرفت.

بدین ترتیب مسعود با درخواست اولیای دم مبنی بر اعدام متهم و با حکم قضات دادگاه به اعدام محکوم شد و مدتی بعد نیز این حکم در دیوان عالی کشور تأیید شد و وی در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

پس از آنکه پرونده به شعبه ششم اجرای احکام استان البرز به ریاست قاضی محمد عنبری فرستاده شد مسئولان واحد صلح و سازش دادگستری با کمک چند نفر از نیکوکاران استان تلاش خود را برای جلب رضایت خانواده مقتول آغاز کرده و سرانجام پدر و مادر فرید مسعود را بخشیدند.

صدور یک حکم اعدام در تهران

به گزارش رکنا، یک متهم در دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، سی و یکم خرداد سال ۹۴ نزاع دو همسایه در یکی از خیابان‌های شهرری به خون کشیده شد و در این میان پیرمرد ۶۲ ساله‌ای به نام مرتضی جان سپرد.

دقایقی بعد ماموران کلانتری ۱۷۲، متهم به قتل را که جعفر ۴۱ساله بود در همان محل بازداشت کردند.

جعفر در همان ابتدا قتل را به گردن گرفت و هفته گذشته در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای آن جلسه فرزندان قربانی برای جعفر حکم اعدام خواستند.

سپس متهم به قتل به دفاع پرداخت و گفت: “آن روز از سر کار به خانه برگشتم و در روشویی که در راه پله‌های خانه مان قرار داشت دست و صورتم را شستم. من برای چند لحظه مقابل پنجره راهرو ایستادم و از پنجره بیرون را نگاه می‌کردم که پیرمرد فکر کرد خانه آن‌ها را نگاه می‌کنم. به همین دلیل به من اعتراض کرد. من به او گفتم اشتباه می‌کند و من به خانه او نگاه نمی‌کردم اما قبول نکرد و شروع به فحاشی کرد. من که از این ماجرا عصبانی شده بودم با چاقویی که با آن گل کاری می‌کردم، مقابل خانه‌اش رفتم. او مقابل در آمد و با هم گلاویز شدیم اما این دعوا با وساطت همسایه‌ها پایان یافت و من به خانه برگشتم”.

وی در ادامه گفت گفت: “چند دقیقه از این ماجرا نگذشته بود که متوجه شدم پیرمرد مقابل خانه‌مان آمده و شروع به فحاشی کرده است. از شنیدن ناسزاهای او ناراحت شدم و مقابل در رفتم و از او خواستم تا ساکت شود. سعی کردم به او بگویم اشتباه می‌کند اما او فحش ناموسی داد و با چاقوی سلاخی همراه داشت به سمت من حمله کرد. من که کنترل اعصابم را از دست داده بودم در یک لحظه چاقو را از دستش گرفتم و یک ضربه به سینه‌اش زدم اما فکر نمی‌کردم ضربه چاقو با قلب او برخورد کند و موجب مرگش شود”.

بنا به این گزارش، قضات وارد شور شدند و جعفر را به اعدام محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید