خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مهدی فراحی شاندیز به سلول انفرادی منتقل شد

مهدی فراحی شاندیز به سلول انفرادی منتقل شد

خبرگزاری هرانا – مهدی فراحی شاندیز، زندانی سیاسی ندامتگاه مرکزی کرج روز جاری به سلول انفرادی منتقل شده است. گفته می شود انتقال وی در پی درگیری لفظی او با ماموران زندان صورت گرفته است. آقای فراحی شاندیز از سال ۹۰ طی سه پرونده با اتهامات مختلفی که عمدتا در ارتباط با “توهین به رهبری” مطرح شده است جمعا به ۹ سال حبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۶ شهریورماه ۹۸، مهدی فراحی شاندیز، زندانی سیاسی ندامتگاه مرکزی کرج به سلول انفرادی منتقل شده است.

گفته می شود انتقال آقای فراحی شاندیز به سلول انفرادی در پی درگیری لفظی وی با مامورین زندان صورت گرفته است.

مهدی فراحی شاندیز تا کنون سه بار به اتهام توهین به رهبری در دادگاه های مختلف محاکمه و جمعا به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای فراحی، در آخرین مورد در تاریخ ۵ خرداد ۱۳۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام توهین به رهبری در ایام زندان و اخلال در نظم عمومی به ۳ سال حبس محکوم شده است، این در حالی است که تشکیل جلسه دادرسی به اطلاع وی نرسیده بود و حکم نیز به زندانی یا وکیل ابلاغ نشده و مستقیما در برگه صورت وضعیت زندانی قید شده بود.

این زندانی بهمن ماه سال ۱۳۹۳ نیز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام توهین به رهبری به ۳ سال حبس محکوم شد و پیشتر نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ به همین اتهام با مصادیقی متفاوت از سوی قاضی مقیسه به ۳ سال حبس محکوم شده بود.

مهدی فراحی شاندیز که سابقه بازداشت های متعددی دارد، در تاریخ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ در جریان مراسم روز جهانی کارگر در پارک لاله تهران بازداشت شد. ماموران در زمان بازداشت اقدام به تفتیش محل زندگی وی و ضبط مدارک، وسایل شخصی و کتاب‌های وی کرده بودند، آقای شاندیز در پی این دستگیری به ۹ ماه حبس محکوم شد که بیشتر آنرا در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ اوین گذراند و بهمن ماه ۸۸ از زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید