خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  معوقات مزدی معلمان حق التدریسی اصفهان

معوقات مزدی معلمان حق التدریسی اصفهان

خبرگزاری هرانا – معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت که حقوق معلمان حق‌التدریسی غیررسمی این استان از ۶ ماه پیش تاکنون پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان از عدم پرداخت حقوق ۶ ماهه معلمان حق‌التدریسی این استان خبر داد.

غلامحسن سخایی روز سه شنبه هشدار داد: “اگر حقوق این افراد پرداخت نشود در مهرماه سال جاری با مشکل جدی مواجه خواهیم شد”.

وی افزود: “سال گذشته حدود پنج هزار نیروی بازنشسته را به کار گرفتیم که حقوق آنها از دی سال گذشته تاکنون پرداخت نشده است”.

وی گفت: “با توجه به آمار بازنشستگان و کمبود نیرویی که داشتیم، از بازنشستگان دارای مدرک لیسانس استفاده و کلاس‌های حق‌التدریس را به شاغلان واگذار کردیم  و معاونان و سرپرستان کارگاه‌ها را نیز سر کلاس درس فرستادیم”.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان اظهار داشت: “برای آغاز سال تحصیلی جدید و اول مهر حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر کسر نیرو داریم. ممکن است با این وضعیت بتوانیم اول مهر را راه اندازی کنیم اما با مشکل جدی پرداخت نشدن حقوق حق‌التدریسی ها مواجه‌ایم. قرار بود دولت با توجه به مصوبه بند “ک” ماده ۱۲ قانون بودجه ۹۸، حقوق حق‌التدریسی ها را در سالجاری بصورت ماهیانه بپردازد و در زمان حاضر فهرست حقوق بهار را از ما دریافت کرده‌اند اما هنوز پرداختی انجام نشده است”.

وی در پایان گفت: “در صورتی که حقوق این افراد در شهریور هم پرداخت نشود، در مهر با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد و باید مسائل را در شورای تامین بررسی کنیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید