خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  شاپور احسانی راد با تودیع قرار کفالت آزاد شد

شاپور احسانی راد با تودیع قرار کفالت آزاد شد

خبرگزاری هرانا – شاپور احسانی راد، فعال کارگری، امروز سه‌شنبه با تودیع قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد. وی در تاریخ ۷ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و ۲۴ مردادماه به بند عمومی زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران، امروز سه شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸، شاپور احسانی راد با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

آقای احسانی راد در تاریخ ۷ مردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز چهارشنبه ۲۴ مردادماه به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. وی در زمان بازداشت چند بار موفق به برقراری تماس تلفنی با خانواده اش شده بود.

پرونده وی پس از بازداشت به شعبه ۴ دادسرای اوین ارجاع شد، با این حال تاکنون اطلاع دقیق در خصوص اتهامات مطروحه علیه وی به دست نیامده است.

لازم به ذکر است که شاپور احسانی راد، نماینده اخراجی کارگران کارخانه پروفیل ساوه، از اعضای هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی و عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران است.

این فعال کارگری پیشتر در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به علت نمایندگی کردن اعتراض کارگران لوله و نورد صفا که در پی عدم پرداخت ۵ ماه دستمزد صورت گرفته بود، تحت عنوان تحریک کارگران، بازداشت و ۵ خردادماه همان سال به همراه جعفر عظیم زاده محاکمه و به زندان مرکزی ساوه منتقل شد. وی نهایتاً در تاریخ ۲۰ خردادماه با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

بر اساس حکم صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی ساوه در سال ۹۵، شاپور احسانی راد و جعفر عظیم زاده به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” و “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” هر کدام به ۱۱ سال حبس محکوم شدند. این دو فعال کارگری نهایتا به موجب دادنامه صادره از شعبه هشت دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی که در تاریخ ۱ خردادماه ۹۶ به آنان ابلاغ شد، از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام”  تبرئه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید