خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور ۵۴۰ ضربه شلاق برای اعضای سابق شورای شهر بابل

صدور ۵۴۰ ضربه شلاق برای اعضای سابق شورای شهر بابل

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری استان مازندران از صدور احکام قطعی اعضای سابق شورای شهر بابل خبر داد. بر اساس این احکام، متهمان این پرونده در کنار سایر مجازات ها مجموعاً به ۵۴۰ ضربه شلاق محکوم شدند. احکام صادره برای این متهمان در دیوان عالی کشور تایید شده است. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات‌های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز شنبه ۹ شهریورماه ۱۳۹۸، محمدصادق اکبری، رئیس کل دادگستری استان مازندران از صدور احکام قطعی اعضای سابق شورای شهر بابل خبر داد.

وی گفت: اعضای سابق شورای شهر بابل به دلیل اتهاماتی از قبیل “شرکت در تهیه مخفیانه فیلم مبتذل و مستهجن”، “تهدید به منظور اخاذی و اخذ وجه”، “شرکت در تهدید از طریق فیلم به منظور کار غیرقانونی”، “معاونت از طریق تطمیع”، “تشویق و فریب در تهدید با فیلم به منظور اخاذی”، “معاونت در تهیه فیلم و تهدید به منظور انجام کار خلاف نسبت به احدی از شکات” و “رابطه خارج از ازدواج” محکوم شده و رای قطعی در این رابطه صادر شد.

اکبری افزود: با صدور رای قطعی در شعبه ۲۷ دادگاه تجدید نظر استان مازندران و شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور، متهمان در مجموع به ۱۹ سال حبس، ۳۳ سال محرومیت از حقوق اجتماعی و ۵۴۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید