خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  هوشنگ کوشکی، فعال صنفی معلمان با تودیع قرار آزاد شد

هوشنگ کوشکی، فعال صنفی معلمان با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – هوشنگ کوشکی، فعال صنفی معلمان در شهر معمولان استان لرستان روز شنبه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان خرم آباد آزاد شده است. وی در تاریخ ۲۴ تیرماه توسط نیروهای امنیتی در حوزه تصحیح اوراق بازداشت شده و فیلم دوربین های مداربسته موجود در محل بازداشت نیز، توسط مامورین توقیف شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲ شهریورماه ۹۸، هوشنگ کوشکی، فعال صنفی معلمان با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان خرم‌آباد آزاد شد.

آقای کوشکی، اواسط مردادماه طی تماسی با خانواده‌اش از انتقال خود از بازداشتگاه اطلاعات سپاه خرم آباد به زندان مرکزی این شهر خبر داد و خانواده‌اش بالاخره موفق به ملاقات با ایشان شدند.

پیشتر یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفته بود: “اداره آموزش و پرورش حقوق ماهیانه آقای کوشکی را قطع کرده است. تلاش خانواده ایشان هم برای پیگیری این مسئله تاکنون به جایی نرسیده است. مسئولان در پاسخ به آنان گفته‌اند معلمی که راهی زندان می‌شود استحقاق دریافت حقوق را ندارد. این در حالی است که وی تفهیم اتهام نشده و با قرار بازداشت موقت در بند بوده است”.

گفتنی است این فعال صنفی معلمان پیشتر در تاریخ ۲۴ تیرماه سال جاری، در حوزه تصحیح اوراق یکی از مدارس بخش معمولان استان لرستان نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. هرچند از دلایل بازداشت وی اطلاع دقیقی در دست نیست با این حال این فعال صنفی معلمان اخیرا با انتشار ویدئویی در صفحه شخصی خود از بیانیه ای مبنی بر اصلاح قانون اساسی و تشکیل انتخابات آزاد در ارتباط با نوع حکومت که به امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی کشور رسیده است اعلام حمایت کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید