خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران بیمارستان بیرجند، شرکت حفاری شمال و بازنشستگان فرهنگی یزد

معوقات مزدی کارگران بیمارستان بیرجند، شرکت حفاری شمال و بازنشستگان فرهنگی یزد

خبرگزاری هرانا  – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی از عدم پرداخت مطالبات مزدی هشت ماهه کارگران بیمارستان رازی بیرجند خبر داد. بنا بر خبری دیگر، کارگران شرکت حفاری شمال گفتند که هنوز دستمزد تیر و مرداد ماه خود را دریافت نکرده‌اند. همچنین بازنشستگان فرهنگی یزد نیز مطالبات پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سید حسین مقدس، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی از بررسی معوقات ۸ ماهه کارگران بیمارستان رازی بیرجند خبر داد و اظهار کرد: “با توجه به اهمیت این موضوع جلسه‌ای با حضور معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، نماینده حقوقی دانشگاه و نماینده مدیرعامل شرکت تابان شهر در خصوص مطالبات معوق کارگران شرکت مذکور در دادستانی مرکز استان برگزار شد”.

وی ادامه داد: “در این جلسه شرکت متعهد گردید حداکثر تا تاریخ ۷ شهریور ۹۸ کلیه مطالبات معوق ۶۸ نفر از کارگران شرکت که تا پایان سال ۹۷ برای شرکت تابان شهر، مجری پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند کار کرده‌اند را پرداخت کنند”.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی گفت: “همچنین با توجه به اینکه حدود ۱۲ نفر نیز در سال ۹۸ برای شرکت مذکور پروژه‌های مربوط به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند (بیمارستان رازی و ..) فعالیت می‌کنند، مقرر شد تا تاریخ حداکثر ۶ شهریور ۹۸ کلیه حقوق و معوقات این دسته از کارگران (که تا پایان خرداد ۹۸ از شرکت طلب دارند) نیز پرداخت شود”.

معوقات مزدی کارگران حفاری شمال

به گزارش ایلنا، کارگران حفاری شمال از بی نظمی پرداختی شکایت دارند.

کارگران شرکت حفاری شمال از عدم دریافت حقوق تیر و مرداد ماه خود خبر دادند. ظاهرا حقوق خرداد نیز به صورت علی‌الحساب پرداخت شده است.

این کارگران که در بخش‌های مختلف عملیاتی و ستادی مشغول به کار هستند، گفتند: “از بی نظمی پرداخت‌ها انتقاد داریم و این اوضاع ما را نگران کرده است؛ نگرانیم که تاخیر در پرداخت دستمزدها به یک عرف معمول تبدیل شود؛ آن هم در شرایطی که زندگی ما کارگران و همه محاسبات معیشتی ما به پرداخت منظم و به موقع دستمزد وابسته است”.

معوقات مزدی بازنشستگان فرهنگی یزد

به گزارش ایلنا، بازنشستگان فرهنگی یزد بر دو مساله اصلی انگشت می‌گذارند: لزوم ارتقای مستمری بر اساس تورم انباشته سال‌ها و پرداخت معوقات بازنشستگان.

بازنشستگان فرهنگی یزد از ضرورت برآورده نمودن مطالبات معلمان بازنشسته، سخن گفتند.

این بازنشستگان به چند مساله کلیدی اشاره کردند: “افزایش مستمری بازنشستگان بر اساس تورم انباشته‌ی سال‌ها و بر اساسِ تاکیدات قانون مدیریت خدمات کشوری؛ حذف بیمه تکمیلی و بهبود خدمات بیمه پایه و پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته”.

آنها گفتند: “امیدواریم وعده‌های مسئولان برای پرداخت معوقات بازنشستگان فرهنگی برآورده شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید