خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  ضبط ۲۵ اسلحه در گچساران و بازداشت ۶۰ متخلف محیط زیست در کهگیلویه

ضبط ۲۵ اسلحه در گچساران و بازداشت ۶۰ متخلف محیط زیست در کهگیلویه

خبرگزاری هرانا – در مدت یک سال در شهرستان کهگیلویه ۶۰ متخلف بازداشت شده و  ۴۴ پرونده تخلف زیست محیطی تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است. از طرفی در شهرستان گچساران ۲۵ قبضه اسلحه از متخلفین محیط زیست کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رئیس اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه گفت: سال گذشته ۴۴ پرونده تخلف زیست محیطی در شهرستان تشکیل و جهت رسیدگی و صدور رأی به مراجع قضایی ارسال شد.

روح الله عزیزی افزود: این تخلفات در حوزه صید غیرمجاز آبزیان،شکار و زنده‌گیری پرندگان و تخریب محیط زیست بوده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست ۶۰ نفر متخلف در این زمینه شناسایی و جهت رسیدگی و صدور رأی به مراجع قضایی معرفی کردند.

این مسئول یادآور شد: ۲۷ فقره از پرونده‌های ارسالی منجر به صدور رأی شده و مابقی در جریان رسیدگی است.

وی گفت: ۱۴ قبضه سلاح ساچمه‌زنی مجاز و غیر مجاز از متخلفان کشف و ضبط شد.

کشف و ضبط ۲۵ اسلحه از متخلفین محیط زیست در گچساران

به گزارش مهر، رئیس اداره محیط زیست گچساران از کشف و ضبط ۲۵ قبضه اسلحه از متخلفین خبر داد و گفت: از ابتدای شهریور ۹۷ تاکنون، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دوگنبدان حین گشت و کنترل مناطق موفق به دستگیری ۷۱ نفر متخلف در حوزه های صید غیر مجاز آبزیان، شکار  و زنده گیری پرندگان،  پستانداران، تخریب و تعلیف احشام  شده که در این راستا ۴۷ پرونده حقوقی تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.

رمضانی افزود: از مجموع ۴۷  فقره پرونده ارسال شده به مراجع قضایی ۱۵ مورد آن در جریان و مابقی منجر به صدور رای شده است.

وی به تعداد استعلامات طرح ها در حوزه محیط انسانی اشاره کرد و گفت: در این مدت یکساله ۱۲۲ استعلام داشتیم که ۱۱۱ استعلام آن مربوط به احداث و ۱۱ استعلام آن مربوط به بهره برداری بوده است.

رئیس اداره محیط زیست گچساران، مدیریت پسماند را از اولویت های نخست شهرستان دانست و گفت: در این مدت  با هماهنگی و همکاری فرمانداری ۱۱ جلسه پسماند در شهرستان برگزار شد.

رمضانی  افزود: در طول یکساله گذشته ۷۷ اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی صادر شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید