خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  پلمب ۲ واحد آلاینده و بازداشت ۳۹۵ متخلف محیط زیست

پلمب ۲ واحد آلاینده و بازداشت ۳۹۵ متخلف محیط زیست

خبرگزاری هرانا – دو واحد دانه بندی شن و ماسه به دلیل عدم رعایت ضوابط محیط زیستی، با اخذ دستور مقام قضایی در شهرستان کامیاران پلمب شدند. از طرفی در ۴ ماه نخست سال جاری ۳۹۵ متخلف محیط زیستی در استان لرستان دستگیر و پرونده آنان به محاکم قضایی ارجاع شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، مهدی رستمی، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان کامیاران گفت: دو واحد دانه‌بندی شن و ماسه به دلیل رعایت نکردن ضوابط محیط‌زیستی و تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی، با اخذ دستور مقام قضایی در شهرستان کامیاران پلمب شدند.

وی افزود : این واحدها با همکاری و هماهنگی دادستان محترم کامیاران و به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات و ضوابط زیست‌محیطی پلمب شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان کامیاران تصریح کرد: متأسفانه علی‌رغم اخطاریه‌های مکرر و اعطاء مهلت‌های قانونی و ارائه راهنمایی‌های لازم به مسئولان این واحدهای دانه‌بندی‌، هیچگونه اقدامی در خصوص رفع معایب و نواقص موجود در واحد صورت نگرفته و در نهایت منجر به پلمب واحدها شدیم.

بازداشت ۳۹۵ متخلف محیط زیستی در لرستان

به گزارش آفتاب، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان لرستان گفت: در ۴ ماه نخست سال جاری ۳۹۵ متخلف محیط زیستی در این استان دستگیر و پرونده آنان به محاکم قضایی ارجاع شده است.

فتحی بیرانوند افزود: بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان اتفاق افتاده است که در این خصوص ۱۱۷ تور ماهیگیری، ۴ دستگاه موتور برق، و ۸۳۷ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

وی با ابراز خرسندی از کاهش آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در سطح استان تصریح کرد: میزان خسارت وارد از سوی شکارچیان متخلف بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است که از این میزان خسارت، ۶۱۸ میلیون تومان وصول شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید