خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای همدان، آستارا و رشت دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگر جوان ۳۴ ساله هنگام کار به روی داربست از طبقه ۵ ساختمان به پایان سقوط کرد و در دم جان باخت.

امروز (۱ شهریور ماه) یک کارگر هنگام کار بر روی داربستِ ساختمان در حال ساخت در همدان، از داربست طبقه پنجم سقوط می‌کند که به علت شدت صدمات وارده در دم جان خود را از دست می‌دهد.

مرگ راننده کمباین در آستارا

به گزارش صداوسیما، راننده یک دستگاه کمباین در حین کار در مزرعه برنج روستای قره سو بخش لوندویل، به علت از دست دادن تعادل و افتادن به داخل این وسیله کشاورزی جان باخت.

راننده کمباین حدود ۳۰ سال داشت و به علت شدت جراحات وارده از ناحیه دست و سر، در دم جان باخت.

بخش لوندویل در شهرستان آستارا، گیلان قرار دارد.

مصدومیت یک آتش‌نشان هنگام مهار آتش‌سوزی در رشت

به گزارش ایرنا، سه خانه ویلایی شامگاه پنجشنبه در کلانشهر رشت طعمه حریق شدند که هنگام مهار این حریق یکی از آتش نشانان دچار مصدومیت شد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی  رشت روز جمعه، گفت: “آتش سوزی از پشت بام چندین خانه با پشت بام‌های به هم پیوسته شامگاه گذشته به مرکز ستاد فرماندهی آتش نشانی رشت اطلاع داده شد”.

شهرام مومنی با اشاره به اعزام ۴۴ آتش نشان به همراه ١٢ دستگاه خودروی اطفایی به محل حادثه در بلوار شهید افتخاری رشت افزود: “به دلیل کوچه‌های تنگ و باریک و مملو از پارک خودروهای شخصی و تجمع بیش از حد شهروندان، عملیاتی سخت و نفس گیر برای آتش نشانان رقم خورد”.

وی اظهار داشت: “در این عملیات، شدت شعله های آتش که از فاصله بسیار دور مشاهده می شد ، تهدیدی برای خانه های همجوار بود که با تلاش آتش نشانان از پیشروی بیش از پیش آتش جلوگیری شد”.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان این که علت این حادثه در دست بررسی است. خاطر نشان کرد: “یک نفر از آتش نشانان به دلیل سقوط از ارتفاع دچار آسیب دیدگی از ناحیه صورت و کمر شد که تحت درمان قرار دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید