خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران به پرداخت جزای نقدی محکوم شد

ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران به پرداخت جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران در پی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر و توسط دادسرای کارکنان دولت به اتهام ” نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به پرداخت ۴ میلیون تومان جریمه نقدی با تعلیق دو ساله محکوم شد. وی به حکم صادره توسط این دادگاه اعتراض کرده است. حکم صادره به دلیل انتشار توئیتی در ارتباط با پیشنهاد رفع موانعی مانند حجاب اجباری در بخش ترانزیت و مناطق آزاد صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران که در پی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان محکوم شده بود، می‌گوید به این حکم اعتراض کرده است.

وی روز جاری گفته است: با این شکایت به دادسرای رسانه و سپس دادگاه کارکنان دولت فراخوانده و در دادگاه کارکنان دولت به جرم تشویش اذهان عمومی به پرداخت ۴ میلیون تومان جریمه نقدی با تعلیق دو ساله محکوم شدم.

خداکرمی با بیان اینکه نسبت به رای صادره اعتراض کرده است، اظهارداشت: پس از انجام دفاعیات در  دادسرای رسانه، با وجود اینکه بازنشسته دانشگاه هستم، پرونده ام در شعبه ۲ دادسرای کارکنان دولت به ریاست قاضی دانشور ارجاع شد و در دادگاه از خود دفاع کردم. قاضی دفاعیات من را موثر تشخیص نداد و هفته گذشته حکم صادر شد.

به گفته خداکرمی در کیفرخواست،  نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به دلیل انتشار توییت، به عنوان اتهام مطرح شده بود .

وی گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در پی انتشار توئیتی که پس از بازدید از فرودگاه امام خمینی منتشر کردم از من شکایت کرد.

خداکرمی افزود: در آن توئیت نوشته بودم “دیروز در حاشیه بازدید از شهر فرودگاهی امام خمینی رفع موانعی مانند حجاب اجباری در بخش ترانزیت و مناطق آزاد به عنوان راهی برای گسترش صنعت توریسم و عدم خروج سرمایه ها و ارزش کشور مطرح شد در شرایط فعلی توجه به این پیشنهاد می‌تواند تحول بسیار مثبتی باشد”.

وی ادامه داد: من نظر کارشناسی خود را به عنوان یک معلم و کارشناس امور زنان مطرح کردم و ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان می‌توانست به جای طرح شکایت، در این خصوص با من گفت و گو کند.

وی تاکید کرد: این نوع رفتارها در شرایطی که کشور با مشکلات عدیده مواجه است ایجاد هزینه برای کشور در بر دارد. امیدوارم با رویکردی که رئیس قوه قضاییه در نظر گرفته است واقعاً روزی کسی برای حرف زدن و ابراز عقیده محکوم نشود. نباید وقت قوه قضاییه را با چنین پرونده سازی هایی بگیریم.

ناهید خداکرمی، عضو کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، چندی پیش در خصوص موضوع حجاب اظهاراتی داشته که ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان از وی شکایت کرده است. حجت نظری عضو شورای شهر تهران، خداکرمی را در دادسرا همراهی کرده بود.

ناهید خداکرمی، پیش‌تر از شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از خود به دلیل یادداشت‌ها و مصاحبه‌هایش درباره حجاب به اتهام “تشویق مردم به بی حجابی” خبر داده و در این خصوص گفته بود: “موضوع شکایت ستاد امر به معروف و نهی منکر اصفهان در خصوص یادداشت و نطق بنده مبنی بر ‘انتخاب نوع پوشش حق زنان است’ عنوان شده استعجیب است که چطور یک عضو شورای شهر که نماینده شهروندان است؛ حق بیان نظرات کارشناسی خود را در مورد موضوعات روز ندارد“.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید