خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در تهران به شلاق محکوم شد

یک متهم در تهران به شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – پسر جوانی که متهم است همکلاسی سابقش را به دلیل اینکه توسط او مورد آزار جنسی قرار گرفته به قتل رسانده بود، پس از مهدورالدم شناخته شدن مقتول، توسط دادگاه کیفری تهران در کنار سایر مجازات ها به تحمل ۳۱ ضربه شلاق محکوم شد. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات‌های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، پسر جوانی که همکلاسی سابقش را به قتل رسانده مدعی شده بود توسط دوستش همیشه تحت آزار بود و برای رهایی از آزارهای او دست به این قتل زده است.

آرش از عصر نهم خرداد سال ۹۷ وقتی پسر ۲۴ ساله ای به نام کیوان ناپدید شد با اعتراف به قتل او پرده از سرنوشت خود برداشت.

آرش گفت :من کیوان را کشتم و جسدش را آتش زدم. سپس جنازه را داخل یک چاله در حاشیه فرودگاه امام خمینی دفن کردم. سال ها پیش یک بار مجبور شدم در خانه آن ها به حمام بروم اما آن روز کیوان از من عکس گرفت و درخواست رابطه نامشروع را مطرح کرد. مجبور شدم تن به خواسته اش بدهم به همین دلیل تصمیم به قتل کیوان گرفتم.

بعد از مهدورالدم شناخته شدن کیوان، دیروز با توجه به مدارک موجود در پرونده و همچنین اظهارات مطلع، طبق بند الف ماده ۳۰۳ قانون مجازات اسلامی آرش از اعدام و پرداخت دیه معاف شد و قضات دادگاه کیفری تهران وی را به سه سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کردند. آرش به خاطر “جنایت بر میت به دلیل آتش زدن آن” به پرداخت یک دهم دیه کامل و ۳۱ ضربه شلاق محکوم شد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید