خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, زندانیان  >  حامد الهوردی پور از زندان تبریز آزاد شد

حامد الهوردی پور از زندان تبریز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حامد الهوردی پور، فعال ترک (آذربایجانی) اهل نقده، به صورت مشروط از زندان تبریز شد. این زندانی که از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه دوران محکومیت ۷ ماهه خود را سپری می کرد روز دوشنبه به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حامد الهوردی پور، فعال ترک (آذربایجانی) به صورت مشروط از زندان تبریز آزاد شد.

روز دوشنبه ۲۸ مردادماه حامد الهوردی پور پس از تحمل ۳ ماه و ۱۵ روز از دوران محکومیت خود به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده و طی تماسی از طرف مسئولین زندان با وی اعلام شد که با درخواست آزادی مشروط او موافقت شده است.

لازم به ذکر است در مهرماه سال ۹۶ دادگاه انقلاب شهرستان اهر طی دادنامه ای ۴ صفحه‌ای از مجموع بیست و پنج تن از فعالین ترک (آذربایجانی) بازداشت شده سلسله اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فتیله”، بر اساس اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۴، هفت نفر از آنان از جمله حامد الهوردی پور را در مجموع به ۵۸ ماه حبس تعزیری محکوم کرد و مابقی را از اتهامات مطروحه تبرئه کرد.

اتهامات این افراد در دادنامه صادره از سوی شعبه سوم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی “عضویت در دستجات مخالف نظم به قصد بر هم زدن نظم و امنیت کشور”، اجتماع و تنبانی برای بر هم زدن امنیت داخلی کشور”، “تشکیل و اداره دستجات مخالف نظم به قصد بر هم زدن نظم و امنیت کشور” عنوان شده بود.

در شهریور ماه سال ۹۷ محکومیت شش تن از این افراد از جمله حامد الهوردی پور در دادگاه تجدید نظر تائید و بر اساس حکم صادره وی به تحمل ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، حامد الهوردی پور بازداشت و جهت اجرای حکم حبس به زندان منتقل شد. وی در تاریخ ۸ خردادماه در حمایت از عباس لسانی، دست به اعتصاب غذای ۵ روزه زده و در پی آن به زندان تبریز منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید